פרגוואי עולה לירושלים

נשיא פרגוואי, הוראסיו קארטס, ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, ובכירים נוספים השתתפו היום (שני) בטקס חנוכת שגרירות פרגוואי בירושלים.

השגרירות החדשה ממוקמת בגן הטכנולוגי במלחה שבדרום הבירה, סמוך לשגרירות גוואטמלה שעברה לירושלים בשבוע שעבר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודה בטקס לנשיא פרגוואי על המהלך: "אני רוצה להתחיל בהצדעה לידיד גדול של ישראל וידיד אישי שלי. תודה לך הוראסיו. זה יום גדול לישראל, יום גדול לפרגוואי ויום גדול לידידות בינינו".

נתניהו הוסיף: "פרגוואי תחת המנהיגות שלך נקטה צעדים אמיצים בזירה הבינלאומית וסירבה לשתף פעולה עם השקרים נגד ישראל. לעולם לא נשכח את זה".

הנשיא קארטס אמר באירוע בין היתר, "למעמד זה יש משמעות מיוחדת כי הוא מבטא את הידידות הכנה והסולידריות האמיצה בין פרגוואי לישראל".

"אני מעריך מעומק ליבי את המדינה הזאת המגנה באומץ לב על זכותה לחיות בשלום והיא בונה מדינה עם שגשוג כלכלי ראוי לשבח ומבטיחה את עתידה ואת עתיד בניה", הוסיף.

במשרד החוץ נערכים למעבר של שגרירויות נוספות לירושלים בתקופה הקרובה, הן מקרב מדינות דרום אמריקה והן מקרב מדינות אירופאיות.

על פי הערכות הדגש הוא על פעילות מול מדינות במזרח אירופה ובמידה ותניב הפעילות המדינית הזו הצלחה יהיה בכך כדי לשבור את מאמציה של שרת החוץ של האיחוד האירופי, מוגריני, למנוע מעבר שגרירויות לירושלים.