ריבלין ונשיא פרגוואי
ריבלין ונשיא פרגוואיצילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש היום (שני) עם נשיא פרגוואי הוראסיו קארטס שהגיע לישראל לרגל פתיחת שגרירות פרגוואי בירושלים.

"אני שמח וגאה לארח אותך כאן אדוני הנשיא בירושלים בירת ישראל, שנתיים לאחר ביקורך הממלכתי בישראל", בירך ריבלין את נשיא פרגוואי בפתח דבריו, "פרגוואי רחוקה אלפי קילומטרים מישראל, אך הלבבות שלנו קרובים. במשך למעלה מ-70 שנה, פרגוואי חברת אמת של ישראל ואכן, אנו מציינים 70 שנים לישראל ולכינון היחסים הדיפלומטיים בינינו."

נשיא המדינה הוסיף וציין שהוא בטוח שבעקבות פרגוואי, מדינות רבות יעבירו אף הן את שגרירויותיהן לירושלים. "היחסים האיתנים בין המדינות הלכו והתחזקו במשך השנים, הודות לשיתופי הפעולה בתחומי הייצוא והמסחר, החקלאות והביטחון".

ריבלין הודה לנשיא פרגוואי על ביקורו והעברת השגרירות כפי שהבטיח שיעשה, "מדינת ישראל ועם ישראל מודים לך, אדוני הנשיא, על החברות הכנה והעמוקה ועל חיזוק היחסים בין המדינות תחת הנהגתך, כעת אני מקווה שתבוא לביקורים תכופים יותר, שנתיים הם פרק זמן קצר בין ידידים".

נשיא פרגוואי הודה לנשיא על קבלת הפנים החמה ואמר: "זהו ביקורי השני בישראל כנשיא, אבל כעת אני בטוח שאבקר לעיתים קרובות יותר, בישראל אני מרגיש בבית. רבים שואלים אותי מדוע החלטנו להעביר את השגרירות לירושלים ועל כך אני יכול להשיב - שאנו שמים את הדברים במקום הנכון. אנו לא חבים לכם דבר, ואתם לא חבים לנו דבר, זהו המעשה הנכון לעשות".