הרב נסימי והרב אליהו בכנס שעלי תורה ברחובות

רשת הגרעינים התורניים "שעלים" חוגגת השבוע חמש שנים להקמת גרעין "אורות חנן" על שמו של חנן פורת ז"ל ברחובות.

באירוע שהתקיים בספורטק ברחובות השתתפו הרב שמואל אליהו ושר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי), ובמהלכו התקיימו הצגות לילדים, פעילויות לכל המשפחה ומופע של חנן בן ארי.

הרב רחמים נסימי, יו"ר רשת הגרעינים התורניים ''שעלים'', סיפר לערוץ 7 כי ''אנחנו מתכוונים לגייס בקיץ הקרוב 300 משפחות חדשות לגרעינים התורניים. המשימה הזאת לא הסתיימה. אחת האינדיקציות של גרעינים מצליחים זו התווספות של משפחות ולא החלפה, יש לנו כ-800 משפחות בערי השדה ובעיירות פיתוח, בקצרין, בגבעת אולגה, שדרות, בית שמש, בצפון ירושלים - גרעין משולש שכולל את נוה יעקב, פסגת זאב ובית חנינא ועוד".

לדבריו רשת ''שעלים'' מלווה כל משפחה שמחליטה להצטרף לגרעינים לכל אורך התהליך, "הכנס הזה נותן דחיפה ועידוד לכל המשפחות שנושאות את עול הגרעינים על כתפיהן, משפחות מצפת, קצרין ועד הדרום, כל המשפחות האידיאליסטיות מתכנסות וכולם מכירים עוד משפחות שרוצות להצטרף.

''אנחנו מעדיפים משפחות עם שני ילדים או שלושה, משפחות שהן כבר בעלי מטען. יש לנו צוות שמלווה את המשפחות החל מההתעניינות ועד לפריקת הרהיטים בדירה החדשה. משפחה שמחליטה להעמיד במרכז חייה את העשייה החינוכית והחברתית מוזמנת להיות חלק מהעשייה הגדולה הזאת".

הרב נסימי מתייחס למאבקים של חילונים כנגד הגרעינים, "לעיתים אש מוטחת על גרעינים מסוימים על ידי חבורה קיצונית שרוצה לערער עליהם אבל מדובר במיעוט ובמקרים בודדים בלבד, ברוב המקומות אנחנו נתקלים באהדה גדולה זה לא אומר שאין פה ושם מה שאני מכנה 'כיסי התנגדות', אבל הם מצומצמים. ברוב המקרים מקבלים אותנו באהבה גדולה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו