תנועת עזרא מציינת מאה

המושב הראשון של הועידה השנתית של תנועת הנוער עזרא נפתח הבוקר (שני) במרכז מורשת מנחם בגין בירושלים.

באירוע נכחו מאות חניכי התנועה, מדריכיה ובוגריה יחד עם הצוות המוביל אותה כיום, מזכ"ל התנועה שאול דה מלאך, סמזכ"ל התנועה אביעד מוזס, חבר מועצת התנועה הרב אורי שרקי, ראש מנהל החמ"ד, ד"ר אברהם ליפשיץ, צוות ההנהלה והמרכזות.

הועידה גם כללה את חשיפת התוכנית השנתית של שנת המאה הכוללת בתוכה את סיסמת המאה, ישיבות ועדות והצבעות בהם החליטו צירי ועידת המאה על דרכי פעילותם ועוד.

מזכ"ל התנועה דה מלאך אמר "התוכנית החינוכית הרעיונית שמובילה את שנת המאה, נסמכת ובנויה על שאלות ותשובות רבות. על אינספור אנשים שפגשנו, ראינו, שמענו והתייעצנו. על חומרי קריאה ולמידת עמיתים בה הקשבנו ועוד חיפשנו את אותה שושנה שתקשט את המושב הנוכחי ותחזיר עטרה לסיסמת התורה עם דרך ארץ, בהפיכת לישראלים, בהחזרת והחדרת האנרגיות האדירות של המפעל העצום אותו החלו הישראלים. תוכניות בה אנו פועלים, חיים, מממשים וכותבים וממשיכים אל עבר פנים רבות רבות של רבבות ישראלים כבר מאה שנים ומעבר".

חבר מועצת התנועה הרב אורי שרקי פנה לחברי התנועה, "התפקיד של תנועת עזרא, הוא הגדלת הראש. תנועה שבאה להפיח בנשמה את רוח הקודש בתוך האומה. לא במובן של הוספת דתיות אל תוך המדינה, שזה לכשעצמו טוב, אך לא בזה מדובר, אלא להחיות את הקודש, להראות שתחיית הקודש היא בעצמה גם תחיית החול ותחיית החול היא תחיית הקודש. שיתברר שמתוך כל החברה הגדולה שאנו בונים שעוסקת במשפט, באומנות בכלכלה ובצבא, בנצח בהוד ביסוד ובמלכות החברה הזו היא זו שמצפה להופעת נשמה גדולה, נשמה אלוהית, ישראלית שתאיר את כל דרכי החיים שלנו.

״כך שכשככל אחד מאיתנו נענה לקריאת המזכ"ל שאול לנצל את התחומים שבהם הוא טוב, הוא משתמש בכוחות אלו לנצל את שעות הכושר להתגלות נשמת האומה בקרב החברה הישראלית ומתוך כל להשפעה על העולם כולו".