ראש עיריית ביתר, מאיר רובינשטיין
ראש עיריית ביתר, מאיר רובינשטיין צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

עיריית ביתר עילית מקדמת כבר מספר שנים את הקמת אזור התעשייה העירוני המוכנה "היער האנגלי".

מיליוני שקלים הושקעו עד כה בתכנון ובהשגת האישורים השונים, והוא עומד בפני הישורת האחרונה של אישור מועצת התכנון העליונה (מת"ע) במינהל האזרחי.

לדברי מקורבי ראש העיר, הפרויקט תקוע ב"הוראה מלמעלה", כלשונם. "כבר מספר פעמים היה אישור אזור התעשייה על סדר היום של הועדה, אך הוצא ממנו ברגע האחרון. ביום רביעי השבוע, תתכנס שוב הוועדה, אך שוב – למרות כל הלחצים, ולמרות הבטחות העבר, נושא אזור התעשייה אינו מופיע בסדר היום", הם טוענים.

בתגובה פנה ראש העיר בדחיפות לחברי הכנסת החרדיים בכנסת ובממשלה – שר הפנים אריה דרעי, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, סגן שר החינוך מאיר פרוש ויו"ר ועדת הכספים משה גפני, וביקש את התערבותם.

"אנו נתקלים כל העת במכשולים ומהמורות, המעכבים את קידומו של אזור תעשייה זה. חבל על כל יום. כל רגע עיכוב הוא נזק לטווח ארוך. האזור כולו צמא לבשורת תעסוקה גדולה זו", כתב במכתבו.

בסביבת ראש העיר מסבירים כי מיליוני שקלים הושקעו עד כה בהקמתו של אזור התעשייה, שכבר אושר בידי כל הגורמים הרלוונטיים והוועדות השונות. העירייה אף שכרה משרד תכנון וניהול מוביל לקידום הפרויקט, העובד במרץ רב, במטרה לזרז את הקמת הפרויקט בפועל.

לדברי ראש העיר, "אין צורך להכביר מילים על חשיבות הפרויקט לעיר ולציבור החרדי. אזור תעשייה שכזה, יהווה ספינת דגל ארצית בכל הקשר לקידום רווחתו של הציבור החרדי, מתן פתרונות תעסוקה אמיתיים, המתאימים לצרכיו ולאופיו של הציבור, ועצמאות כלכלית לרשויות בדירוג סוציו אקונומי נמוך".

"מסתבר", כותב ראש העיר, "כי מאחורי המילים היפות של הממשלה על עידוד תעסוקת חרדים, אין שום כיסוי. ולעיתים אף להיפך – חבלה בידיים בתכניות פיתוח ותעסוקה לחרדים עליהם אנו עמלים שנים רבות".