הרב אלגאזי מונה לראש ישיבת רמת גן

ראש מכון 'צורבא מרבנן' יעמוד בראש הישיבה לצידו של הרב יהושע שפירא העומד בראש הישיבה מיום היווסדה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ח

הרב אלגאזי מונה לראש ישיבת רמת גן-ערוץ 7
ראש הישיבה החדש והותיק. הרב אלגאזי (מימין) והרב שפירא
צילום: עמיקם נחושתן

ראש מכון 'צורבא מרבנן' הרב בן ציון אלגאזי הוכתר ערב חג השבועות לראש ישיבת ההסדר ברמת גן, לצדו של הרב יהושע שפירא המשמש כראש הישיבה מיום היווסדה.

הרב אלגאזי, שעומד בראש מכון 'צורבא מרבנן' שימש עד כה כראש בית המדרש בישיבה, ובחג השבועות, לאחר שנענה לבקשתו של הרב יהושע שפירא, הוכרז רשמית כראש הישיבה לצדו.

במודעה שפורסמה בלוח המודעות, בקהילת הישיבה ובקרב בוגרי הישיבה נכתב: "ברכות לראש צדיק" - תלמידי ואברכי הישיבה ומשפחות הקהילה מוזמנים בשבת אחר הצהריים למעמד חגיגי לכבודה של תורה להכתרת מו"ר הרב בן ציון אלגאזי לראשות הישיבה לצד מו"ר הרב יהושע שפירא. מעמד ההכתרה בהשתתפות מו"ר הרה"ג יעקב אריאל שליט"א, "ברוב עם הדרת מלך".

למעמד ההכתרה הגיעו מאות תלמידים ואוהבי הישיבה, בהתראה קצרה ובמזג אויר קיצוני. בשולחן הכבוד ישבו הרב יעקב אריאל - נשיא הישיבה ורב העיר רמת גן (לשעבר), ראש הישיבה הרב יהושע שפירא, ראש הישיבה הנוסף הרב בן ציון אלגאזי, רבני הישיבה, בני משפחת הרב אלגאזי, יו"ר העמותה ומנכ"ל הישיבה.

הרב אריאל פתח את הטקס, "ברשות ראשי הישיבה, מספרת הגמרא שכשרצו למנות ראש ישיבה התלבטו אם עדיף סיני או עוקר הרים (בעל עוצמה בסברות והעמקה או בבקיאות), כך גם היה בישיבת וולאז'ין אחרי פטירת מייסד הישיבה. כאן זכינו לתלמיד חכם גדול ומיוחד שהוא גם סיני וגם עוקר הרים. אני מאחל לרב אלגאזי ראש הישיבה, שיוביל יחד עם הרב יהושע שפירא את הישיבה להגדלת והרבצת תורה בעיר ובכל עם ישראל".

ראש הישיבה, הרב יהושע שפירא, בירך את עמיתו הטרי, "עם ישראל אמר בקבלת התורה 'נעשה ונשמע'. יש בלימוד והרבצת תורה שני צדדים המשלימים זה את זה, הצד של הלימוד למעשה ואיתו הלימוד בעיון וסברות, ולצידו צד הנשמע שהוא הצד הנשמתי פנימי אמוני. אני אישית תמיד נמשכתי יותר לצד הנשמע, עיקר השיעורים והספרים שלי עסקו בו. מאז הקמת הישיבה רציתי למלא גם את צד הלימוד והעיון, זכינו לנשיא ישיבה גאון עצום שממלא את צד הלימוד וכן לרמי"ם נפלאים שעושים עבודת קודש, אבל כבר שנים אני מחפש להעמיד לצידי ראש ישיבה שזה יהיה עיקר עיסוקו ואישיותו".

לדבריו, "זכינו בשנים האחרונות להתברך מגדלותו של הרב אלגאזי שיחד עם צוות הרמי"ם רומם את בית המדרש לשיאים חדשים. הוא גדול בתורה, מוסר נפשו על הישיבה והתלמידים ואחד ממרביצי התורה הגדולים בעולם התורה כיום. רבים שאלו ואני רוצה למסור גם לכם כאן בצורה הברורה ביותר: אני לא בורח לשום מקום... איני מתכוון להפחית מנוכחותי והשקעתי בישיבה וזו לא מטרת המהלך. מטרת המהלך הגדול הזה, לו אני מחכה כבר מאז הקמת הישיבה, היא לחזק ולתת תוקף ללימוד הנגלה בישיבה. הרב אלגאזי הוכיח את כוחו הגדול כאן בשנים האחרונות וכמובן במפעלו הגדול 'צורבא מרבנן' ועוד, ואני בטוח שבסיעתא דשמיא ובשיתוף הכוחות הישיבה תעלה מעלה מעלה".

במהלך הדברים סיפר הרב שפירא כי הכין במיוחד בגד חדש לרגל המאורע ובירך בהתרגשות ברכת שהחיינו בשם ומלכות.

ראש הישיבה הנכנס, הרב בן ציון אלגאזי, מסר שיעור כללי ראשון בתפקידו החדש ובסופו אמר "אני מודה לקב"ה על הזכות שנתן לי להיות שותף במקום תורה שיש בו שלמות של גדלות בתורה, עבודת המידות, עבודת ה'. זו זכות גדולה לעמוד לצדו של הרב יהושע שפירא, מקים עולה של תורה בגוש דן. הישיבה מהווה מגדלור רוחני לכלל ישראל ולגוש דן בפרט. כשביקרתי לאחרונה אצל הגר"ש עמאר שליט"א הוא שאל אותי איפה אני מלמד. כשעניתי לו שאני בישיבת רמת גן, אורו פניו ואמר 'אצל הרב שפירא? יש לו סיעתא דשמיא מיוחדת... אני לא יודע איך הוא עושה את זה, אבל הוא מעמיד תלמידים יראים ושלמים...' אני מתפלל שנמשיך יחד להעמיד תלמידים יראי שמים ומלאי תורה".