הרב פרקל עם השר בנט
הרב פרקל עם השר בנטצילום: יח"צ

הורים רבים לילדים בחינוך המיוחד מברכים בימים האחרונים על ההחלטה על השוואת ימי החופשות של החינוך המיוחד והחינוך הרגיל בציבור החרדי שהתקבלה על ידי שר החינוך נפתלי בנט וסגנו הרב מאיר פרוש.

מי שמיהר להודות על כך בשם המשפחות והילדים הוא הרב חיים פרקל, מחלוצי המהפכה בתחום החינוך המיוחד החרדי, שלצד תפקידו כיו"ר עמותת 'עלי שיח' המתמקדת בבעלי פיגור ואוטיזם - מכהן גם כיו"ר עמותת 'מגן אברהם' לילדי החינוך המיוחד בה מתחנכים מאות רבות של ילדים מכל העדות והחוגים בציבור החרדי.

בפגישתם, תיאר השר בנט בפני הרב פרקל את מהלך האירועים שהובילו להחלטה ההיסטורית: "לפני כשנה ביקרתי בביה"ס של החינוך המיוחד במגזר החרדי, ושמעתי על הקושי העצום עבור ההורים בשל הפער בחופשת הקיץ. ביקשתי מאנשי משרדי לטפל בבעיה, ואני שמח על הזכות שנפלה בחלקנו לפתור אותה. מדובר ב‏צעד טכני קטן, ללא כל עלות, שסייע לאלפי משפחות המתמודדות עם מציאות יומיומית מורכבת דיה. פשוט הקשבנו וביצענו".

"חרטנו על דגלנו את הסיוע לכל תלמידה ותלמיד ובפרט לאוכלוסיות מוחלשות. תלמידי החינוך המיוחד החרדי והוריהם זכאים מהמערכת לכתף תומכת אמיתית", הוסיף בנט.

הרב פרקל אמר בתגובה כי "מדובר בהחלטה צודקת ונכונה מאין כמוה. הלא די להן למשפחות עם האתגרים המורכבים וההתמודדויות הרבות עמם הן נאלצות להתמודד מדי יום ביומו, וברור כי לולא השוואת ימי החופשה הקושי שלהן היה מוכפל שבעתיים".

"ההורים הגיבורים הללו, שנושאים בעול גידולם של הילדים המיוחדים, לא יכולים לעבוד לפרנסתם כאשר הילד המיוחד בחופשה וזקוק להם בכל רגע. גם תשומת הלב הדרושה ליתר הילדים שבבית נפגעת מכך, ועל כן, יש להחלטתכם המבורכת השלכות חיוביות וכבירות לטובת הילד המיוחד וכל משפחתו", סיכם הרב פרקל.