כל נפגע צריך להודות לד״ר שלזינגר

במרכז הרפואי שערי צדק התקיים ערב זיכרון למנכ"ל השני של בית החולים, ד"ר פלק שלזינגר ז"ל, שהלך לעולמו לפני יובל שנים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ח

במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים התקיים הערב (שני) אירוע זיכרון למנכ"ל השני של בית החולים, ד"ר פלק שלזינגר ז"ל, במלאת 50 שנה לפטירתו.

הערב התקיים בסימן "גן-אתיקה והלכה" בהשתתפות בנו, הרב מאיר שלזינגר, נכדו, פרופ' יחיאל שלזינגר המשמש כמנהל הרפואי של ביה"ח לילדים בשערי צדק, מנכ"ל שערי צדק פרופ' יהונתן הלוי, מנהל יחידת הטראומה בשערי צדק ד"ר עופר מרין, ראש מכון הלכה לחקר הרפואה הרב ד"ר מרדכי הלפרין, מנהלת המכון הגנטי בשערי צדק פרופ' אפרת להד ומנהל היחידה לאתיקה רפואית הרב פרופ' אברהם שטינברג.

בפתח האירוע, אמר מנכ"ל בית החולים, פרופ׳ הלוי, "מקריאת ההיסטוריה אני יכול לומר שאנחנו עומדים על כתפיהם של המייסדים וביניהם ד"ר פלק שלזינגר שבחר את מיקומו של בית החולים. מיקום עם נגישות שיש לה משמעות כאשר כל דקה קובעת וכל נפגע טראומה או פעולת טרור צריך לומר תודה לד"ר שלזינגר".

"ד"ר שלזינגר הצעיד את בית החולים מהעידן הישן של הרפואה לעידן המודרני", אמר הלוי, "אפשר היה להיות רופא חנון ורחום בתקופת ד"ר שלזינגר ולהילחם על חייו של כל חולה גם אם ברמה האישית היית קצת נרגן ותקיף, היום זה לא הולך. אישיותו של הרופא היא גם זו שקובעת את יחסי האמון שיאמינו בו המטופלים".

"שלזינגר שימר והעלה את הרוח של המוסד הזה שמנגיש רפואה מודרנית וגם להיות רחום וחנון. אם פעם היו אומרים 'שאם המחלה לא משמעותית לך לשערי צדק ומחלה קשה לך להדסה' היום בזכות ד"ר שלזינגר ואחרים אפשר לומר ש'שערי צדק' הפך למרכז הרפואי מהמתקדמים בארץ ובעולם. שמחתי לשמוע על מכון שלזינגר שהוקם לזכרו שאפשר לומר עליו, 'בית היוצר העולמי למתן תשובות על פי היהדות לדילמות אתיות שכול איש רפואה בעולם מתחבט בהם׳״, סיכם מנכ"ל בית החולים.