הענקת האות
הענקת האות צילום: השגרירות הנוצרית הבינלאומית

נשיא השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים, ד"ר יורגן בולר, העניק לנשיא גואטמלה, ג'ימי מוראלס, אות הוקרה מיוחד, "אות כורש", לאות תודה על העברת שגרירות ארצו לירושלים.

בולר נפגש עם הנשיא מוראלס בעת ביקורו בירושלים, לרגל חנוכת שגרירות ארצו בבירה. אות הוקרה זהה יוענק בקרב גם לנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, וכן לנשיא פרגוואי, הוראסיו קארטס, שהעבירו את השגרירויות של ארצותיהם לבירת ישראל.

השגרירות הנוצרית הבינלאומית, הארגון הנוצרי ציוני הגדול בעולם, החליטה להעניק את "אות כורש" בעקבות הכרזתו של נשיא ארה"ב טראמפ על הכרתו בירושלים כבירת ישראל. האות מוענק למנהיגי מדינות שהכירו בירושלים כבירת ישראל והעבירו אליה את בירתם, דבר המחזק את מעמדה הלאומי, ההיסטורי והתרבותי של ירושלים כבירת העם היהודי.

"אנחנו נרגשים מכך שמדינות העולם חוזרות לירושלים, בעקבות החלטתן של ארה"ב, גואטמלה ופרגוואי", אומר ד"ר בולר. "ראוי איפוא שנכבד את המנהיגים שגילו אומץ ומנהיגות מוסרית בכך שהחליטו לחזור לירושלים כבירת ישראל".

אות ההוקרה עוצב על ידי הפסל סאם פיליפ בצורת כתובת כורש – גליל חימר שנמצא בחפירות ארכיאולוגיות בעיראק שעליו נכתבה הכרזתו של מלך פרס שהתיר ליהודים לשוב למולדתם לאחר גירוש בבל.