אביו של רון קוקיא בבית המשפט
אביו של רון קוקיא בבית המשפט צילום: אם תרצו

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיים היום (ג') דיון הוכחות ראשון במשפטו של המחבל חאלד אבו גודה שרצח לפני חצי שנה את החייל רון קוקיא הי''ד בפיגוע דקירה בעיר ערד.

אל אולם בית המשפט הגיעו עשרות בני משפחה, חברים מהמגזר היהודי והבדואי וכן פעילים מתנועת "אם תרצו".

בועז קוקיא, אביו של רון הי"ד, אמר לפני הדיון כי "מדינת ישראל אינה עושה מספיק כדי להילחם ולהפחית את הטרור. אנו מצפים מהפרקליטות לדרוש עונש מוות לרוצח השפל שהוא אזרח ישראלי שבגד במדינתו.

"אין שום סיבה להחזיק בכלא רוצחים שפלים הנדונים למאסר עולם. אני מקווה שחוק עונש מוות יקודם בכנסת ויקרה כמו גם חוק קיזוז כספים לרשות הפלסטינית, המסיתה לטרור ומשלמת למשפחות הטרוריסטים ובכך מחוללת את כל מעגל הטרור בישראל".

אביו של רון קוקיא הי"ד בבית המשפט

קוקיא התייחס גם למשפחת הרוצח ממנה צמח המחבל ואמר "עברו כמעט שישה חודשים מרצח רון ואבי הרוצחים עודה אבו גודה לא גינה את המעשה. עודה הוא זרע הפורענות, בכך שיש לו כמה נשים שחלקן לא רשומות כחוק כמו אימו של אחד הרוצחים שהיא פלסטינית.

''אנו דורשים מהרשויות לטפל פלילית ואזרחית באב הרוצחים בגלל שעבר על החוק לפני הרצח ובמיוחד אחריו, בכך שהחזיר את אם הרוצח פעמיים אחרי גירושה והוסיף חטא על פשע''.

לדברי האב השכול, ''אי הטיפול עד כה בהפקרות של אבי הרוצחים ע״י הרשויות מהווה הזנחה בתפקידם ואחריותם, ויגרום במגזר הבדואי לזלזול ואי כיבוד החוק דבר אשר יביא לפעולות טרור נוספות''.

קוקיא התייחס לפגיעה בדו קיום בנגב בעקבות הרצח ואמר כי "הרצח של רון פגע בדו קיום בין היהודים לבדואים תוך כבוד הדדי וכבוד למדינה ושאותו אנו רוצים לשפר ולחזק. מצב החוק והסדר בנגב לא טוב ויש לטפל בבעיה במלוא הכוח. אנו מחזקים את המשפחות השכולות מפורום 'בוחרים בחיים' ודורשים יחד איתם לקדם לאלתר את חבילת ההרתעה נגד אותם טרוריסטים. עונש מוות למחבלים-עכשיו".

בועז קוקיא בראיון לערוץ 20

ראש אגף פעילים בתנועת "אם תרצו" תום ניסני, שתנועתו מלווה את פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות בו חברה גם משפחת קוקיא, אמר כי "מדינת ישראל נמצאת תחת מתקפת טרור קבועה ורק בגלל מקצועיות כוחות הביטחון איננו מרגישים זאת.

''יחד עם זאת, הדבר מוכיח כי תעשיית הטרור עדין בתאוצה והדרך היחידה לבלום אותה היא על ידי יצירת חבילת הרתעה אמיתית. כזו שתשכנע את המחבל הבא, טרם פעולתו, כי היא לא תשתלם לו. אנו תקווה כי הפעם יגזר עונש מוות למחבל תושב ישראל שהחליט לרצוח חייל צה"ל. אנו מצפים שבמושב הקרוב בכנסת יקודמו יוזמות שמטרתם להשית גירוש משפחות מחבלים לעזה וכן להרוס את בתיהם של המחבלים ומשפחותיהם. רק כך ישנו סיכוי לעצור את תעשיית הרצח המשתוללת", הדגיש.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו