הושארו בקור - ויפוצו על ידי המשטרה

עו"ד מנשה יאדו מספר על פסק הדין שחייב את המשטרה לפצות באלפי שקלים בני זוג שנעצרו ולא ניתנו להם תנאים בסיסיים ביותר ללינה במעצר.

אלירן אהרון , ח' בסיון תשע"ח

בית משפט השלום בירושלים חייב את משטרת ישראל לפצות באלפי שקלים בני זוג שנעצרו לפני כשנה וחצי ו"בילו" לילה בתחנת המשטרה בלא שניתנו להם התנאים הבסיסיים ביותר ללינת לילה.

עו"ד מנשה יאדו שייצג את בני הזו מטעם "חוננו" סיפר לערוץ 7 כי בני הזוג מהשומרון נעצרו בעקבות ויכוח עם שוטרים במהלך סיבוב שערים שערכו סביב שערי הר הבית, וסירובם להציג תעודות זהות.

לאחר החקירה במרחב דוד הוחלט לעצור את בני הזוג למעצר ללילה, אולם בניגוד לדין ולנהלים לא הועברו לבית מעצר מוסדר, אלא הושארו לישון בלילה .

בתביעה נטען כי האישה הושארה לישון על ספסל במסדרון במפלג החקירות, מסדרון פתוח לעוברים ושבים, גברים כנשים, וכך נאלצה להעביר את הלילה באופן משפיל, ללא חימום נאות, מיטה ושמיכה. בעקבות האירוע חלתה האישה ונעדרה למשך מספר ימים מהעבודה.

עוד נכתב בתביעה כי הבעל הוכרח להעביר את הלילה בחצר פתוחה בתחנת המשטרה, בקור הירושלמי וללא מיטה ושמיכה. למחרת שוחררו השניים ללא תנאי לאחר שבית המשפט דחה את בקשת המשטרה להרחיקם ל-15 יום מאזור הר הבית.

כאמור, בית משפט השלום קיבל את התביעה, וכל אחד מבני הזוג יפוצה על ידי המשטרה בכ-5,000 שקלים בסך הכל.