האירוויזיון הבא לא יתקיים בישראל?

ציוץ שפורסם בערוץ הטוויטר הרשמי של האירווויזיון רומז שיתכן שהתחרות לא תגיע בשנה הבאה לישראל, ומתריע מפני רכישת כרטיסי טיסה.

ערוץ 7 , ח' בסיון תשע"ח

האירוויזיון הבא לא יתקיים בישראל?-ערוץ 7
נטע ברזילי
צילום: רויטרס

בחשבון הטוויטר הרשמי של האירווויזיון הופיע הערב (שלישי) ציוץ ממנו עולה לכאורה כי כלל לא בטוח שתחרות הזמר הבינלאומית תתקיים בשנה הבאה בישראל.

זאת למרות זכייתה של נטע ברזילי, נציגת מדינת ישראל, באירוויזיון שנערך לאחרונה בליסבון שבפורטוגל.

"אתם כבר מתרגשים לקראת האירוויזיון בשנה הבאה? גם אנחנו! אבל אל תזמינו את הטיסות שלכם עדיין. לעדכונים רשמיים על מיקום ומועד של האירוע, המשיכו לעקוב אחרי הערוצים הרשמיים שלנו", נאמר בציוץ.

נזכיר כי על פי הפרוטוקול המקובל של התחרות המדינה הזוכה באירוויזיון מקבלת את הזכות לארח את התחרות בשנה העוקבת.

עם זאת, המדינה הזוכה יכולה לוותר על הזכות, כפי שעשתה ישראל כאשר זכתה בתחרות שנתיים ברציפות בשנות ה-70. אז נבע הוויתור מקושי כלכלי לעמוד בהוצאות הפקת אירוע שכזה שנתיים ברציפות.

בנוסף, על תאגיד השידור המארח את האירוויזיון לעמוד על פי התקנון בתנאים מסוימים, ביניהם שידור חדשות, מה שמעמיד בספק את עמידתו של תאגיד 'כאן', שכזכור שידורי החדשות פוצלו ממנו על פי חוק (מהלך שמעוכב על ידי בג"ץ), בתנאים הנדרשים.

מתאגיד השידור הישראל 'כאן' נמסר בתגובה: ''הפרטים אודות האירוויזיון בישראל יסגרו בקרוב בין האיגוד השידור האירופי ותאגיד השידור כאן ובכפוף לתקנון התחרות''.