מנדלבליט יגביל את נתניהו? ארכיון
מנדלבליט יגביל את נתניהו? ארכיון צילום: אלכס קולומויסקי, POOL, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, שיגר הערב (שלישי) מכתב לשר לביטחון הפנים, לקראת הדיונים הצפויים על מינוי המפכ"ל הבא של משטרת ישראל.

כזכור, בעוד מספר חודשים תפקע כהונתו של המפכ"ל הנוכחי, רנ"צ רוני אלשיך, ועד כה לא הוחלט להאריך את כהונתו בשנה נוספת.

במכתבו מציין מנדלבליט, "לאחרונה התקבלו אצל הח"מ פניות אחדות בעניין מינוי מפכ"ל משטרה חדש או הארכת כהונתו של המפכ"ל המכהן. בפניות נטען כי יש לקבוע שראש הממשלה ושרים אחרים מנועים מלעסוק בנושא, בגין טענות לניגוד עניינים אפשרי, בהינתן העובדה שהם נחקרים על ידי המשטרה".

מנדלבליט הוסיף, "במענה לשאלות שהופנו אליך בתקשורת בנושא זה, לרבות אתמול, הבהרת שטרם התחלת לעסוק בעניין. בנסיבות אלה, הטענה לניגוד עניינים כאמור אינה רלוונטית בנקודת הזמן הנוכחית".

עם זאת, מנדלבליט רמז במכתב כי כאשר יגיע רגע העיסוק בנושא, הוא עשוי בהחלט להגביל את עיסוקם בנושא של מי שנחקרים על ידי המשטרה ובהם גם ראש הממשלה.

"אבקש כי טרם (ההדגשה במקור - ש"פ) תחילת העיסוק בנושא, תפנה אל הח"מ על מנת שאוכל לבחון את היבטי ניגוד העניינים הקשורים לחברי הממשלה שעניינם מצוי בחקירת משטרה, ולהנחות בהתאם", חתם מנדלבליט את מכתבו.

ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני), שפנה בנושא לפני כחודש ליועץ המשפטי לממשלה, מברך על הצעד בו נקט היועמ"ש, "נראה שדרישתי לקבלת חוות דעת דחופה מהיועץ המשפטי לממשלה בעניין עשתה את שלה, וכפי שמתחייב הן מבחינת טוהר ההליך והן מבחינת מראית העין, תוטל מגבלה מלאה או חלקית על מעורבות נתניהו במינוי המפכ"ל. בלתי מתקבל על הדעת שראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות ובחשדות ימנה את הגורם האחראי על מיצוי ההליך מולו".