שירת התקווה מסביב לעולם
שירת התקווה מסביב לעולםצילום: הקונגרס היהודי העולמי

אלפי אנשים מ-50 מדינות שונות הצטרפו לקונגרס היהודי העולמי למיזם "התקווה היהודית" כמתנה מיוחדת למדינת ישראל לכבוד חגיגות ה-70.

ביוזמת הקונגרס, קבוצות ויחידים מרחבי העולם שלחו סרטונים בהם שרים את המנון העם היהודי "התקווה" בשפה העברית. בין המדינות אפשר למצוא את אלבניה, קולמביה, קירגיסטן, הפיליפינים, בריטניה, דרום אפריקה, רוסיה, פרגוואי, מקסיקו ועוד רבות נוספות.

מאות הסרטונים חוברו לסרטון היסטורי ראשון מסוגו של ה״תקווה״, המהווה מתנה מהתפוצות לאזרחי ישראל. הקונגרס היהודי העולמי קיבל מאות סרטונים מאלפי אנשים מקהילות שונות. המשתתפים מגיעים מרקעים וגילאים שונים אשר נרתמו יחדיו לפרויקט ראשון מסוגו המביע את הערכתם ומחויבותם למדינת ישראל ול-70 שנות עצמאותה.

סרטון זה הוא חלק מבין סדרת אירועים של הקונגרס היהודי העולמי לכבוד שנת ה-70 אשר כללו הצהרה ייחודית של יהודי התפוצות אל מדינת ישראל עליה חתמו 91 נשיאי קהילות יהודיות מרחבי העולם, משלחת בכירים מהקהילות היהודיות בעולם לירושלים, משלחת של המנהיגות הצעירה של העם היהודי לישראל וכן משלחת מנהיגי קהילות יהודיות נוספת שתגיע בחודש הבא.

נשיא הארגון, רון לאודר, ציין כי "ישראל היא חלק אינטגרלי מהזהות היהודית ותמיד תהיה לנו לבית, לא משנה איפה נחיה בעולם. במשך 2000 שנה חיי היהדות בגולה התאפיינו בתקווה ובחלום שיום אחד נחזור כעם חופשי למדינת ישראל. זאת אותה התקווה שמחזקת את ישראל בימים אלו, בצמיחתה ושגשוגה, על פי חזונו של הרצל כמדינה חדשנית באדמה עתיקה והיסטורית.

בזמן בו אנו חוגגים 70 שנות עצמאות להישגיה של מדינת ישראל בואו נזכור להמשיך ולהחיות את תקווה זו ולהביט קדימה לעבר עוד 70 שנה ואף יותר", הוסיף לאודר.

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר, אמר כי ״העם היהודי כולו מאוחד סביב מדינת ישראל בשירת התקווה הגדולה ביותר בהיסטוריה ומביע את מחוייבותו למדינת ישראל. בזמנים כאלו החיבור למדינת ישראל הוא חשוב מתמיד".