הרב שפירא בישיבת מצפה יריחו
הרב שפירא בישיבת מצפה יריחוצילום: אברהם צדוק מוטי מימון

כ-150 תלמידי הישיבה התיכונית והישיבה הגבוהה במצפה יריחו סיימו היום (רביעי) לימוד של שישה סדרי משנה וש"ס גמרא, בטקס מיוחד בהשתתפות הרב יהושע שפירא.

לפני טקס הסיום העביר הרב שפירא שיחה לתלמידי הישיבה הגבוהה "מאור טוביה". "אני מודה לראש הישיבה שהזמין אותי לאירוע מרגש שכזה. אולי בשבילכם תלמידי הישיבה זה כבר דבר שבשגרה ומובן מאליו, אבל לסיים מסכת וקל וחומר ש"ס זה דבר שאין כמותו".

"לא צריך לקרוא לרב - ראש הישיבה - אלא ראש המהפך. הרב מוביל מהפכה של לימוד ש"ס בעם ישראל. זה עומק הנבואה. 'ואתם ערי ישראל ענפכם תשאו ופריכם תתנו'. הפירות המתוקים הם התלמידים שלומדים ומסיימים ש"ס גמרא וסדרי משנה", הוסיף הרב שפירא.

הוא הדגיש את הייחודיות שבאירוע. "אם היו אומרים בעבר שילמדו ש"ס, אפילו לא יסיימו - היו צוחקים עליכם. ברוך ה' עולם הישיבות הולך וגדל ומתרחב".

הרב שבתי סבתו, ראש ישיבת "מצפה יריחו", הודה לרב שפירא על הגעתו וסיפר כיצד הוא רואה את התהליכים האחרונים כשלב חדש בגאולה. "'כי יפלא בעיני שארית העם הזה גם בעיני יפלא'. גם הקב"ה כביכול מתפלא מהכוחות שמתגלים בעם ישראל בכל התחומים. ראינו בשבועות האחרונים הצלחות מודיעיניות מדהימות שחוללו מפנה בעמדה של אמריקה ביחס לאיראן, הכרה של אומות העולם בירושלים ואלו ניסים גלויים. אנחנו חיים בתוך זה ולכן לא שמים לב לגודל השעה. תלמידים צעירים שמסיימים מסכתות וש"ס בהיקפים כאלה כדבר רגיל - זה גם פלא שלא היה כדוגמתו כשאני הייתי בגיל שלכם".