ניסיון אחרון להציל את עונת הכדורסל

אחרי שכבר הגיעו אמש לפשרה בתיווכה של השרה מירי רגב, שחקני הכדורסל הישראליים חזרו בהם. במנהלת הליגה הציבו אולטימטום

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ח

שרת הספורט הציעה, המנהלת הסכימה והשחקנים סירבו
שרת הספורט הציעה, המנהלת הסכימה והשחקנים סירבו
צילום: אלן שיבר, מנהלת הליגה

האם עונת 2017/18 בכדורסל הישראלי תגיע לסיומה הערב?

אחרי שאמש הצליחו ראשי מנהלת ליגת ווינר סל וראשי ארגון השחקנים להגיע לפשרה בתיווכה של שרת התרבות והספורט מירי רגב, בכל הנוגע לסוגיית "החוק הרוסי", היום (רביעי) הודיעו השחקנים הישראלים כי הם חוזרים בהם מהפשרה.

נזכיר כי "החוק הרוסי" הינו חוק המחייב את כל קבוצות ליגת העל שבכדורסל להציב בכל רגע נתון במשחק, שני שחקנים בעלי תעודת זהות כחולה, מתאזרחים או ישראליים צברים.

החוק שהובא לארץ מרוסיה אמור היה לפוג בסיום העונה הנוכחית, ולאחר משא ומתן עיקש וארוך במשך השבועות האחרונים, הודיעו שחקני הליגה הישראליים דרך ארגון השחקנים בראשותו של ניר אלון כי הם לא יעלו לשחק עד שהחוק יוארך.

כאמור, אמש הגיעו שני הצדדים כבר לפשרה בעזרתה של השרה רגב ובלשכתה, כשזו הציעה כי החוק יוארך לשנה אחת נוספת ובינתיים תוקם וועדה שתכלול נציגים מכל הגופים האחראים בכדי לדון בצעדים שינקטו כדי לקדם את השחקן הישראלי על פני הזר. למרות הפשרה שהגיעו וההודעות שיצאו לכלי התקשורת על כך, החליטו היום שחקני הליגה הישראליים לחזור בהם והודיעו כי הם דורשים שהחוק יוארך לשנתיים נוספות, אחרת - לא חוזרים לשחק.

במנהלת ליגת ווינר סל קיבלו בזעם רב את החלטתם של השחקנים לחזור מהסכם הפשרה והציבו אולטימטום - אם עד השעה 20:00 בערב היום לא תתקבל החלטה של השחקנים לשוב בהם מהשביתה, עונת 2017/18 בליגת העל שבכדורסל תסתייםלאלתר.

הצבת האולטימטום מצידה של המנהלת מגיעה בשל שיקולי לוחות זמנים, משחקי הנבחרת, אירועים באולמות השונים ועוד.

במכתב אותו שלחה לארגון השחקנים, כתבה מנהלת הליגה כי זו עשתה כל שאפשר כדי להגיע לפשרה ולקיים את משחק הנעילה של המחזור האחרון בעונה הסדירה שנדחה מיום שני, מחר. "הצענו פיתוחים שונים למתווה השרה רגב, הסכמנו לשקול בקשות שונות שלכם כולל הסכמה כי סוגיית הזר השישי תוסכם בין הצדדים בהמשך, ואולם לפתע הודעתם כי אתם חוזרים לנקודת הפתיחה ועזבתם את הפגישה".

כאמור, במכתב הוצב אולטימטום לשחקנים הישראליים - אם עד השעה 20:00 לא יוחלט לעלות מחר אל הפרקט, הליגה תסתיים הלילה.

תגובת השחקנים להודעת המנהלת לא איחרה לבוא. "נכון לעכשיו הופסק המו"מ בין ארגון השחקנים למנהלת הליגה. שביתת השחקנים ממשיכה, אין אימונים בקבוצות, למעט גלבוע גליל, שהוחרגה בשלב זה מהשביתה על ידי הארגון", נכתב בהודעת ארגון השחקנים.

עוד נכתב, כי "ארגון השחקנים דורש שההסכם החדש יהיה לתקופה של לפחות שתי עונות על בסיס המתווה שהציגה שרת הספורט אתמול. עמדת הארגון היא שיש להפחית את מספר הזרים המשחקים בליגה לשלושה זרים לכל היותר ולהגיע להסכם ארוך טווח".

הכדורסל הישראלי בסכנה יותר מאי פעם.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il