בית הדין הרבני
בית הדין הרבני צילום: פלאש 90

ארגון הרבנים והרבניות "בית הלל", קורא לציבור להפסיק את מה שהגדיר כ"שיח המחבק לסרבן ירון אטיאס".

במכתב שהוצא לציבור ולתקשורת קורא הארגון ללקיים את פסיקת בית הדין באשר להחרמתו של אטיאס.

"הרחקות רבנו תם שהושתו על הסרבן, מטרתן להסב לחץ קהילתי על העבריין עד שייתן גט. בעידן המודרני כוחה של קהילה מקומית כמעט ואינו קיים, ויישומן המעשי של הרחקות קהילתיות אלו חייב לבוא לידי ביטוי בתקשורת וברשתות החברתיות הגלובליות. כלי התקשורת נדרשים להפגין אחריות מוסרית וחברתית ולא לתת לירון אטיאס במה ציבורית ובוודאי שלא אהדה", כותבים רבני בית הלל.

לדבריהם, "על הציבור להבין שפעולת סירוב גט היא פעולה אלימה המנוגדת להלכה ואיננה יכולה להתקבל כאמצעי לחץ בשום צורה. כל סכסוך וויכוח אשר עולה בהליך הכואב של גירושין צריך להיות מוכרע בין הצדדים, בגישור או בהליך משפטי. ומרגע שבית דין קבע שיש לתת גט אין לאף איש או אישה רשות לכפות על הצד השני כבלי מאסר של סרבנות גט".

"גם במקרה זה, בית הדין שמע את טענות הצדדים, בחן את הראיות ומכיר את רבדי הסכסוך המורכב ועל פיהם הגיע להכרעה שיש להפעיל את הרחקות רבנו תם. לאחר הכרעה מוסמכת זאת אין בהוקעה ציבורית שכזאת חשש לשיימינג ומשפט שדה", כותבים הרבנים.

הם מסיימים את מכתבם בקריאה "לתקשורת ולציבור הרחב ברשתות החברתיות ומחוצה להן, לא ליפול למלכודת של כניסה לעימות האישי שבין הצדדים ולהוקיע את מעשה הסרבנות מכל וכל. לנהוג על פי פסיקת בית הדין ולא להעניק שום במה או תמיכה לסרבן הגט ירון אטיאס".