"המשימה: להיות טובים יותר"

בת גלים שער, אמו של גיל-עד הי"ד, השתתפה בכנס הארצי של מרכזי הנוער הפועלים מטעם ארגון OU ישראל. "לנסות ולהיות במקום הכי חיובי"

ערוץ 7 , ט' בסיון תשע"ח

"המשימה: להיות טובים יותר"-ערוץ 7
בת גלים שער, באירוע ה-OU
צילום: גיא אפרים

בירושלים נערך הערב (רביעי) הכנס הארצי של מרכזי הנוער הפועלים מטעם ארגון OU ישראל, לקראת סיום שנת הלימודים.

באירוע השתתפו כ-150 מנהלי ומדריכי מרכזי הנוער "מקום בלב" ו'דאורייתא' של ה-OU ברחבי הארץ.

בכנס נטלו חלק מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן, קצין חינוך ראשי תא"ל צביקה פייראיזן, בת גלים שער ואנשי מקצוע מתחומים שונים.

בת גלים שער ציינה בנאומה כי "באותם ח"י הימים של חוסר הידיעה לגורל גיל-עד, אייל ונפתלי, הורדנו את הסטיגמות, הסרנו את החיצוניות והסתכלנו אחד על השני בגובה העיניים. התקופה הזו צריכה להיות סוג של מגדלור למצוינות שלנו כעם".

"אמנם קשה לשמור על שגרה של 100%, אבל אם אנו יודעים מהם היכולת, הכוח והמסוגלות שלנו – זה המדד וזוהי האמת. איך עושים שזו תהיה השגרה ושזה יהפוך להיות האמת שלנו? זו משימה בינלאומית, ואם מציבים את היעד והמטרה מצליחים לא ליפול בתוך השגרה".

לדבריה, "המטרה שלנו כבני אדם היא להיות טובים יותר, לקרב ולחבק, והשאיפה שלנו היא להגיע למקום הזה מתוך טוב ולא מתוך טרגדיה ואסונות. זה מה שאנו מצפים מהחניכים שלנו ומעצמנו - את הבחירה והיכולת שלנו לנסות להיות במקום הכי חיובי ולהתפלל שזה יהיה ממקום טוב ונכון".

קצין חינוך ראשי, תא"ל צביקה פייראיזן, אמר כי יש להגביר את האמונה אצל בני הנוער. "נעזור לבני הנוער לשאוף ולהגיע לשירות משמעותי, על ידי כך שנטמיע בהם את האמונה שהם יכולים לעשות כל דבר, כמו כל אדם. צריך להבין את זה בעצמנו ולהעביר את המסר, שכל אחד יכול לעשות הכל, הוא רק צריך זמן, קשב, חיבוק ויד אוהבת".

סמנכ"ל הארגון, חיים פלזנר, הוסיף כי "לפעמים מתוך רצון ׳לתקן׳ את הנוער אנחנו טורחים ומעירים, וזו שיטה שלא בהכרח הוכיחה את עצמה. צריך לחזק ולהעצים את החוזקות והטוב שבכל אחד ואחת. בסוף היום, אלו המקומות בהם אנו יכולים להשפיע, ולכן צריך לרכז מאמץ ולחזק את המקום הזה שבו החניך חזק ומצליח. בנוסף, אנו רוצים לתת לנערים את הכלים, החוויות והערכים איתם הם יוכלו לעשות את השינוי בעצמם".

הרב אבי ברמן, מנכ"ל ארגון OU ישראל, סיכם ואמר, "קיבלתם על עצמכם את התפקיד המאתגר לחינוך הדור הבא. התפקיד שלכם הוא לנצל את הכוח שטמון בדור הזה, להעניק לנערים ולנערות את ההזדמנות להתקדם ולעלות מעלה מעלה, לכוון אותם להיכנס למקום הנכון בצבא, במכינה או בבית הספר, להיפגש נכון עם המשפחה וההורים, לעשות עבור הקהילה, ומתוך כך עבור עצמם".