בנט: לא נוותר על פסקת ההתגברות

השר בנט בביקור בדרום תל אביב: "הבעיות בדרום תל אביב רק מתגברות. מי שחשב שהמאבק על פסקת ההתגברות נגמר -שיחשוב שוב".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בסיון תשע"ח

בנט בדרום תל אביב
בנט בדרום תל אביב
צילום: מיכאל דימנשטיין

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, ביקר הבוקר (חמישי) באזור דרום תל אביב, נפגש עם תושבים וסייר במוסדות חינוך באזור במטרה לבחון מקרוב את המצב המורכב עמו הם מתמודדים.

השר התייחס לבעיית המסתננים הבלתי חוקיים ואמר, "הגעתי לפגישה וסיור עם תושבי דרום תל אביב מכיוון שהבעיה לא נפתרה עדיין. יש כאן מדינה בתוך מדינה, והממשלה לא יכולה שלא לטפל בבעיה על ידי טמינת הראש באדמה. אנחנו לא מתכוונים לוותר, יש לנו חובה מוסרית ואחריות ציבורית ואנחנו הולכים לפתור את הבעיה הזו".

עוד הוסיף בנט, "הזמן עובר ועובר ויש ניסיון למסמס את זה, אבל בפועל הסבל של תושבי דרום ת"א נשאר כשהיה. הגעתי היום לחזק את התושבים ולהעביר מסר ברור – המאבק לא נגמר, הוא בעיצומו".

על פסקת ההתגברות אמר השר "מי שחשב שוויתרנו על פסקת ההתגברות – שיחשוב שוב. מדובר באחד המהלכים המשמעותיים שיחזק את המשילות ויעצים את אמון הציבור בבית המשפט שהולך ונשחק. לפני מספר שבועות ראש הממשלה אמר שהוא ייקח על עצמו את הטיפול בפסקת ההתגברות. זזנו הצידה, נתנו את הזמן, אבל בינתיים הדברים לא מתקדמים. לכן, אני אעלה את סוגיית פסקת ההתגברות וטיפול כולל בדרום תל אביב בישיבת ראשי הקואליציה כבר ביום ראשון הקרוב. הגיע הזמן לפעול"

שפי פז, מראשי המאבק של תושבי דרום תל אביב, אמרה לבנט, "למאבק שלנו יש שני צדדים - האחד הוא מאבק בהוצאת המסתננים מהשכונות והשני הוא חיזוק הקהילה הישראלית. אנשים עוזבים כל הזמן, נשברים ועוזבים. יש להחזיר לאנשים את תחושת הביטחון ותחושת הכבוד העצמי"

עוד הוסיפה פז, "אין ביטחון בשכונה מכיוון שלמשטרה אין מה לעשות: סגרו את מתקן חולות, בתי המשפט לא משתפים פעולה ורשות ההגירה לא בשטח".

חיים גורן, יו"ר סיעת הבית היהודי בתל אביב יפו וחבר במטה מאבק שכונות הדרום אמר לשר, "היכולת שלנו כתושבים ישראלים להחזיק פה מעמד תלויה הרבה בכל מה שתעשו בממשלה לחיזוק הקהילה ומוסדות החינוך בשכונות. החינוך בדרום תל אביב נפגע קשות מבעיית ריכוז הקהילה הזרה".

חברת מועצת העיר, סוזי כהן צמח, ציינה "אני מעריכה את קיום הביקור ומקווה שביקורו של השר בנט יוביל למענה הולם לבעיית המסתננים בדרום תל אביב ובדגש על מוסדות החינוך בשכונות".