"אלי טביב מחזיק את בית"ר כבת ערובה"

מכתב חריף של אוהדי בית"ר ירושלים להתאחדות לכדורגל דורש: לבטל לאלתר את בעלותו של טביב על בית"ר ירושלים. "נפנה לערכאות משפטיות"

נרי וייס - ערוץ 7 , י' בסיון תשע"ח

אוהדי בית"ר. דורשים מההתאחדות לכדורגל להתערב
אוהדי בית"ר. דורשים מההתאחדות לכדורגל להתערב
צילום: באדיבות האתר הרשמי של הקבוצה

קצת יותר משבוע אחרי מסיבת העיתונאים בה הודיע אלי טביב, בעלי בית"ר ירושלים כי הוא מעוניין לעזוב את הקבוצה, דורשים אוהדי הקבוצה מההתאחדות לכדורגל - התערבו במיידי בנעשה בקבוצה.

מכירת שחקנים רבים, חוסר נקיבת תג מחיר ועתיד לוט בערפל שמזכיר את שעבר על שתי קבוצותיו האחרונות בהן החזיק טביב, הפועל כפר סבא והפועל ת"א שירדו אל הליגה השניה, הביאה היום (חמישי) את אוהדי בית"ר ירושלים לדרוש ליטול מטביב את ניהול הקבוצה במיידי.

במכתב חריף שנשלח לההתאחדות לכדורגל ולשרת התרבות והספורט מירי רגב, נכתב על ידי האוהדים הירושלמים, כי ההתאחדות מעלימה עין ורומסת את ערכי הספורט ברגל גסה.

"אנו אוהדי בית"ר ירושלים, עדים בימים האחרונים לסדרת אירועים אשר גורמים לנו לחששות כבדים לעתיד המועדון. יש בידינו חשד סביר כי מר אלי טביב ימוטט את הקבוצה, יזניח אותה וירוקן אותה מכל נכסיה", נכתב במכתב האוהדים. "כבר כעת אנו עדים לכך שהחלה מכירת חיסול ונטישה המונית של שחקנים, מר טביב בעצמו אף צוטט באומרו כי "לא אשקיע יותר שקל בקבוצה" לדבריו".

"נזכיר, כי אותו מר טביב, הורשע על ידי בית המשפט במספר עבירות פליליות שבעקבותיהם הודעתם אתם בהתאחדות לכדורגל, ב-23 באוגוסט 2016, כי לא יוכל לשמש עוד כבעלים למשך שנתיים ואסור יהיה לו להתערב מקצועית".

אוהדי בית"ר כתבו כי בפסק הדין של ההתאחדות לכדורגל נכתב כי לטביב אסור יהיה לקיים כל קשר מקצועי לקבוצה, מלבד החלטות כלכליות נטו. "לא החתמת שחקנים, לא החתמת מאמן או פיטורי מאמן ולא אף משא ומתן למשך תקופת ההשעיה. על טביב להימנע ממעורבות בענייני הניהול של המועדון למשך כל התקופה, נכתב בפסק הדין".

אוהדי בית"ר הצביעו על ההתאחדות לכדורגל כאשמה המרכזית למה שקורה במועדון הכדורגל שלהם. "על אף הוכחות רבות, בחרתם להמשיך ולהעלים עין מהתערבותו הבוטה של טביב בניהול הקבוצה כשכבר ב-16 לאוגוסט 2017 פורסם בכלי התקשורת כי הבהרתם לטביב ולנציגו מחזיק זכויות הניהול אלי אוחנה, כי אסורה התערבותו בניהול הקבוצה. בהודעתכם נכתב כי אם תהיה בידכם הוכחה שטביב מתערב בנעשה בקבוצה תפעילו כנגדו סנקציות עד כדי לקיחת הקבוצה מידיו, כמתחייב על פי תקנון ההתאחדות לכדורגל".

עוד כתבו האוהדים, "זו לא הייתה הפעם היחידה בה הזהרתם את טביב מפני סנקציות חריפות, כשגם לאחר אירועי קריית שמונה, אז צולם על ידי מצלמות הטלוויזיה מעביר הוראות לספסל הקבוצה באמצעות אנשי קשר, הזהרתם את טביב ואף זימנתם אותו לתת עדות בפניכם.

אין לנו אלא לשאול: כיצד אדם אשר הורחק מניהול הקבוצה העונה טוען במסיבת העיתונאים שקיים בשבוע שעבר כי הוא "זז הצידה". איך אדם שלא אמור להיות בתמונה מדבר על לזוז הצידה ואיש אינו פוצה פיו? ביקשתם הוכחה – הרי היא לפניכם: אלי טביב עצמו הודה כי היה מעורב בכל הנעשה בקבוצה העונה!".

לדברי האוהדים, "תדמית המועדון ניזוקה קשות בשנה האחרונה. הירידה במעמד המאמן, במעמד השחקן, היחס המבזה לשחקנים כחלק משיטה שחוזרת על עצמה. במשך עונה שלמה שתקתם והעלמתם עין מהדיווחים והצילומים בטלוויזיה שהראו כי יש חשד סביר להאמין שהבעלים מתערב בנעשה על המגרש, דבר שאסרתם עליו במפורש, ולא נשמעה כל תגובה מצדכם לנושא".

"כעת מר טביב, שבעבר ניהל קבוצות כדורגל אשר לאחר לכתו הגיעו למצב של ירידת ליגה והתפרקות, מאיים לעשות אותו הדבר לבית"ר ירושלים", הזהירו אוהדי בית"ר.

האוהדים הירושלמים שהחלו במספר צעדים במחאה כנגד הבעלים, אותו הם רוצים לראות אל מחוץ למועדון, כתבו במכתבם "מר טביב מחזיק את בית"ר ירושלים, מהקבוצות החשובות של הכדורגל הישראלי, נציגת בירת ישראל הנצחית, כבת ערובה. מדבר על עזיבה, אבל לא מוכן לנקוב במחיר! זו לא הפעם הראשונה שמר טביב מדבר על עזיבת בית"ר ירושלים ולמעשה לא נוקט כל צעד מעבר לכך".

"אנחנו דורשים מכם, ההתאחדות לכדורגל, לחקור את האירועים אשר קרו העונה בקבוצת בית"ר ירושלים, ולהפסיק לאלתר את בעלותו של מר טביב על מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים".

"מדוע לא נשמע קולכם? מדוע אתם שותקים? בעלים של קבוצת כדורגל מחויב לעקרונות בסיסיים ולתקנון ההתאחדות לכדורגל, ואתם בשתיקתכם נותנים לו לעשות בה כבשלו ולרמוס את השם הטוב שלכם. אתם אמורים להגן על הקבוצות, על האוהדים. מר טביב קיבל את הבעלות על בית"ר ללא תמורה ובעזרת עמותת אוהדי בית"ר ירושלים וכעת הוא עושה בה ככל העולה על רוחו ובניגוד לכל עקרונות רוח הספורט".

לסיום כתבו האוהדים הירושלמים, "נוכח התנהלות הקבוצה כעת, כאשר עתידה לוט בערפל, חוסר הידיעה איזה סגל תחרותי אם בכלל תוכל הקבוצה להעמיד לעונת המשחקים הבאה, חוסר הבהירות המופגן האם אכן בית"ר למכירה ובאיזה מחיר, וההבנה כי בית"ר ירושלים למעשה כעת בכאוס מוחלט ומשותקת, אנו דורשים מכם, ההתאחדות לכדורגל, לבטל לאלתר את בעלותו של מר אלי טביב על הקבוצה ולעזור למועדון המפואר שלנו לצאת לדרך חדשה, טרם יגרמו למועדון נזקים שלא יהיו ברי תיקון".

"באם יהיה צורך נפנה גם לערכאות משפטיות, הכל למען כיבוד החוקה בישראל ולמען הערכים בספורט אשר בשתיקתכם אתם רומסים אותם ברגל גסה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il