מה כדאי לדעת שבוחרים מנהל תיק השקעות

יש ברשותך סכום כסף שהיית רוצה שהוא לא רק ישמר, אלא גם יגדל? אחת האפשרויות המוצעות היא להשקיע את הכסף בתיק השקעות

תגיות: השקעות
תוכן שיווקי , י' בסיון תשע"ח

כלכלה השקעה השקעות חשבון חשבונות תיסכול איש רגש
כלכלה השקעה השקעות חשבון חשבונות תיסכול איש רגש
Istock

דברים שכדאי לדעת לפני שבוחרים מנהל תיק השקעות

יש ברשותך סכום כסף שהיית רוצה שהוא לא רק ישמר, אלא גם יגדל? אחת האפשרויות המוצעות היא להשקיע את הכסף בתיק השקעות. מנהל תיקי השקעות הוא אדם אשר קיבל רישיון לניהול תיקי השקעות מטעם הרשות לניירות ערך, ועובד כעצמאי או בחברה שבידיה רישיון לניהול תיקי השקעות. היתרונות בניהול תיק ההשקעות שלכם ע"י מנהל מורשה הם רבים. ביניהם, מקצועיות גבוהה המתבססת על ידי מחלקת מחקר וניסיון קודם והעובדה שמנהל תיקי השקעות זו עבודה בפני עצמה, מה שאומר שהאדם שינהל את התיק שלכם לא יעשה זאת בזמנו הפנוי, כמוכם, אלא ישקיע את הזמן הדרוש על מנת לייצר בעבורכם תשואות מקסימליות, ולנסות לשמור על הנכסים שלכם גם בתקופות בהן השוק הכלכלי עובר זעזועים.

הבחירה במנהל תיק השקעות מקצועי

אין ספק שהפקדת הנכסים והחסכונות שלך בידיים של אדם אחר דורשת בדיקה מעמיקה. מדי שנה מוגשות מאות תביעות כנגד העוסקים בתחום, החל מיועצי השקעות ועד למנהלי השקעות, בגין מצבים בהם אדם איבד חלק מההון שלו או את כולו. לא תמיד יש אשמים, שכן לקוח הבוחר לשים את נכסיו בתיק השקעות, בין אם הוא עושה זאת באופן עצמאי ובין אם בוחר במנהל לתיק השקעות שלו, מודע לסיכון הכרוך בכך ולעובדה שישנם גורמים רבים חיצוניים המשפיעים על כספו. מיותר לציין כי ניהול תיק השקעות באופן עצמאי מסוכן כפליים. עם זאת, חשוב לצמצם ככל הניתן את הסיכויים שכספיכם יפגע, וזאת על ידי בחירה נכונה במנהל תיק השקעות.

איך נדע לבחור נכון במנהל לתיק ההשקעות שלנו?

  • מוניטין – כשאתם בוחרים מנהל לתיק ההשקעות שלכם, בחרו במנהל ו/או חברה מוכרת, כזו שמנהלת תיקים באופן מאסיבי, ובידיה הצלחות מוכחות. זכרו תמיד כי חברה גדולה ומוכרת לא יושבת על כרעי תרנגולת, אלא ביססה את עצמה להיות חזקה תוך שנים של ניסיון והתמדה.
  • מקצוענות וחדות – בתחום הזה, בו הדברים זזים במהירות וכמות המידע היא אינסופית, חשוב לבחור במנהל תיקי השקעות בעל ראש גדול, היודע לקבל החלטות בשבריר שניה ועובד לא רק אינטואטיבית, אלא גם צמוד לספרי המחקר ולהיסטוריה של הכלכלה. במרבית המקרים, חברות גדולות ומבוססות כוללות בתוכן מערך שלהם התומך את מנהלי תיקי ההשקעות.
  • עלויות ועמלות – כדאי מאוד לבדוק את העמלות הנלוות לכל ממשק ניהול תיקי השקעות. דמי ניהול, עמלות בנקאיות וכו'. בחירה במנהל תיק השקעות על סמך עלויות נמוכות לא תהיה בחירה מושכלת, כי הדבר לא בהכרח מעיד על איכותו המקצועית, ואנחנו הרי מדברים על סכומים גדולים של כסף ונכסים שונים שלא שווים בערכם לעמלות ולכן אין סיבה לסכן אותם. עלויות זה חשוב, אך לא הדבר החשוב ביותר.
  • איכות השירות – הפקדה של תיק ההשקעות שלך בידי מנהל מקצועי תוריד ממך התעסקות וטרדה, אך הצורך שלך בכתובת ובאדם איתו תוכל לשוחח, להתייעץ ולקבל תשובות – הכרחית ביותר, כל שכן מדובר בהשקעה גדולה. בחר בחברה שנותנת מענה שירותי ואישי, ויחד עם זאת מתחזקת אתר לקוחות, דרכו תוכל בעזרת שם משתמש וסיסמא לעקוב אחר הנתונים ולהיות רגוע.
  • בשביל השקט הנפשי שלך

ניהול תיק ההשקעות שלך על ידי מנהל מקצוען ומנוסה תניב לך, לצד הרווחים הצפויים, גם הרבה שקט נפשי. הבחירה במנהל תיק השקעות חייבת להיות מושכלת, לאחר מחקר מעמיק ודרישה לראות הצלחות מוכחות וכמובן בדיקה בכל הנוגע למוניטין, מקצוענות, עלויות ורמת השירות.