"איראן ממשיכה לבצע ניסויים בליסטיים"

הטילים אותם שגרה מסוגלים לשאת ראשי נפץ גרעיניים במשקל של כחמש מאות קילוגרמים לטווח של למעלה משלוש מאות קילומטרים.

חזקי ברוך , י' בסיון תשע"ח

דנון מציג את המטבע מעיר דוד
דנון מציג את המטבע מעיר דוד
צילום: UN Photo / Manuel Elias

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, עדכן את מועצת הביטחון על שני ניסויים בליסטיים נוספים שאיראן ביצעה בחודש ינואר האחרון ובכך הפרה את החלטה 2231 של מועצת הביטחון.

השגריר דנון פירט במכתב שנשלח לחברות המועצה, "בשני בינואר 2018, איראן שיגרה טיל מסוג שיהאב 3 מבסיס השיגור CHA-BAHAR בדרום מזרח איראן. בחמישי בינואר 2018, שיגרה איראן טיל מסוג סקאד מבסיס שיגור הנמצא כמאה ועשרה קילומטרים צפון מזרחית לכרמאן. שני הטילים הללו הם טילים בליסטיים השייכים לקטגוריה 1 של משטר הפיקוח על טכנולוגיות טילים [Missile Technology Control Regime (MTCR)], המסוגלים לשאת ראשי נפץ גרעיניים במשקל של כחמש מאות קילוגרמים לטווח של למעלה משלוש מאות קילומטרים".

דנון הדגיש כי הפעילות של איראן מפרה את החלטת מועצת הביטחון 2231 וכי השיגורים הללו הם חלק מההפרות החוזרות ונשנות של איראן במהלך השנה האחרונה, ובתוכן ירי הטילים לעבר ישראל משטח סוריה וחדירת המל"ט החמוש לגבול האווירי של ישראל:

"איראן ממשיכה להתעלם מהתחייבויותיה לקהילה הבינלאומית וממשיכה לערער את המזרח התיכון כולו. מועצת הביטחון מוכרחה לגלות דריכות מול התוקפנות האיראנית", הוסיף דנון.