דורש. אופיר סופר
דורש. אופיר סופרצילום: הלל מאיר ואור אלכסנברג

מזכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי אופיר סופר שלח היום (חמישי) מכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בו הוא טוען שקיים חשד חמור לפעילות תומכת טרור של חברי הכנסת של הרשימה המשותפת.

המכתב נשלח בעקבות השתתפותם של חברי הכנסת איימן עודה, עאידה תומא סלימן ויוסף ג'בארין בהתפרעויות האלימות בחיפה בשבוע שעבר.

"פעילות זו מצטרפת להתבטאויות נוספות של חברי הכנסת הערבים כדוגמת חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן שאמרה בראיון 'ישראל היא מדינת טרור', 'ברוח ובדם נפדה אותך עזה' , ו-'בהרבה מקרים ממשלת ישראל מבצעת טרור'. נוסף על כך, סירבה חברת הכנסת לקרוא לחמאס ארגון טרור: 'אני לא אקרא לחמאס ארגון טרור. הפגנתי ואמשיך להפגין נגד המצור על עזה ונגד הכיבוש'", כתב סופר למנדלבליט.

לדבריו, "מדינת ישראל מצוייה במלחמה מתמשכת בגבול עזה. התבטאויות כאלו של חברי כנסת הינן רוח גבית לטרור ומהוות לכאורה עבירה חמורה של בגידה. גם לחופש ביטוי יש קו אדום. תמיכה באויב בשעת קרב היא ירי בגבה של המדינה".

"אנו קוראים לך לפתוח מיידית בחקירה ביחס להתנהלות חברי הכנסת הערבים ולמצות עימם את הדין. אנו דורשים למנוע את ההתמודדות של הרשימה המשותפת בבחירות הבאות. להזכירך, בעבר פסלה ועדת הבחירות המרכזית רשימות מסוימות בעילה של תמיכה במאבק מזוין של ארגון טרור, מהלך שנעצר אצל היועמ"ש ובג"צ דאז. אנו קוראים לך לקדם מהלך זה כבר עתה", הוסיף סופר.