מנכ"ל עוצמה יהודית זומן לחקירה

בעקבות תליית מיצג אומנותי כביכול נגד מחבלים ביפו, זומן צבי סוכות לחקירה במשטרה. "פגיעה בחופש האומנות ובחופש הביטוי"

ערוץ 7 , י' בסיון תשע"ח

מנכ"ל עוצמה יהודית זומן לחקירה-ערוץ 7
המיצג האומנותי
צילום: דוברות

מנכ"ל תנועת עוצמה יהודית, צבי סוכות, זומן בצהריים (חמישי) לחקירה בשל הצגת מיצג האומנות כביכול, במסגרתו נתלה בכיכר השעון ביפו איור המחבל שרצח את הרב איתמר בן גל הי"ד כשידיו מגואלות בדם.

בתנועת עוצמה יהודית אמרו בתגובה כי "מדובר בהתנהלות שערורייתית של המשטרה. משטרת יפו הופכת להיות צנזור לדעות ולחופש הביטוי".

יו"ר התנועה, מיכאל בן ארי ציין כי "הזימון לחקירה של מנכ"ל עוצמה יהודית הוא המשך התבוסתנות של המשטרה והצביעות של השמאל בישראל שלא בוחל על פגיעה בחופש הביטוי ובחופש האומנות. כאשר מדובר במיזמים מצד שמאל יש דמוקרטיה וחופש ביטוי וכאשר מדובר במיזם מצד ימין לפתע אין חופש ואין ביטוי".

עו"ד איתמר בן גביר פנה למפכ"ל המשטרה ובין היתר כתב לו, "זימונו לחקירה של פעיל פוליטי רק בשל מיזם אומנותי הוא שערורייה. בשנה האחרונה התנצלה משטרת ישראל על זימונה לחקירה של סטודנטית מבצלאל, שהציבה את תמונתו של ראש הממשלה עם חבל תליה לצידו. בארץ יצאה זעקה קשה נגד המהלך הפוליטי ונטען בצדק כי משטרת ישראל סותמת פיות. הצעירה שוחררה כעבור רבע שעה ומהמשטרה נמסרה התנצלות והתיק נסגר".

"אם אלה הדברים, באשר לתמונת ראש ממשלה וסמוך אליו חבל תליה, הרי שקל וחומר בן בנו של קל וחומר, על מיצג שבו מופיע מחבל נתעב וסמוך אליו חבל תליה. משטרת ישראל אינה משטרת מחשבות, משטרת ישראל אינה צנזור לאומנות ולחופש הביטוי וזימונו של איש עוצמה יהודית לחקירת משטרה רק ממחיש ומלמד שמשהו לא טוב עובר על משטרת ישראל במשמרת שלך", כתב בן גביר למפכ"ל.

הוא דרש ממנו להורות על ביטול החקירה ולספק התנצלות בפני סוכות. "במידה והחקירה לא תבוטל יראה מרשי את עצמו רשאי לתבוע אותך ואת מי מנציגך בשל הרצון להשתיק את חופש הביטוי, בשל עיכוב שווא ובשל הפגיעה בדמוקרטיה".