הנשיא עם מפקדי חילות האוויר מרחבי העולם
הנשיא עם מפקדי חילות האוויר מרחבי העולם צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, נשא דברים היום (חמישי) בכנס מפקדי חילות האוויר מרחבי העולם.

"חברים יקרים, ברוכים הבאים לירושלים בירתנו, אנחנו שמחים לארח אתכם כאן, מפקדי חילות האוויר מכל רחבי העולם", אמר הנשיא בפתח דבריו והמשיך, "אנו מדינה קטנה מאוד, ברגע שממריאים, אפשר לראות את גבולותינו או את הים, על כן מרגע שהוקמה מדינת ישראל, מייסדיה הבינו כי חיל אוויר חזק הוא חובה אסטרטגית".

"ישראל מאוד גאה בחיל האוויר שלה, שמורכב ממיטב בנינו ובנותינו. פיתחנו כמה מהטכנולוגיות המתקדמות ביותר כדי להגן על אזרחינו, אנחנו כוח על באוויר. אנחנו מגנים ונאבקים על הערכים שלנו, והם אכן ראויים לכך. אנו חיים באזור מאוד מורכב, וטייסנו פועלים בזירה מאוד מורכבת", דברי הנשיא.

הוא ציין את חשיבות השותפות בין חילות האוויר השונים: "האומות הדואגות לביטחון אזרחיהן וחירותם, האומות הדואגות לעתיד האזור ויציבות המזרח התיכון, אומות אלה יודעות, כפי שאנו יודעים, שהדרך היחידה להשיג זאת היא בשיתוף פעולה ושותפות. עמידתנו יחד, ורצוי לומר טיסותינו יחד, מאפשרת לנו לעמוד מול כל איום ואתגר ולשמור על בטחון אזרחינו".

מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין, אמר באירוע כי "זו הייתה זכות גדולה לארח 21 מדינות בישראל לאירוע המשמעותי הזה שהוא בבחינת אבן דרך. בשבעת העשורים שחלפו יצרנו חברויות רבות עם עמיתנו ברחבי העולם וחיל האוויר הישראלי גאה בכך מאוד."