הילדים ישנים טוב יותר בלילה

ראש מועצת אשכול: תחושת הביטחון חזרה לעוטף עזה. לעתים לא קל לישון בלילה אך הילדים משחקים ונהנים ובעיקר זוכים כאן לחינוך מעולה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בסיון תשע"ח

ראש מועצת חבל אשכול, גדי ירקוני, אירח היום (חמישי) את שר החינוך נפתלי בנט שקיים סיור באזור לנוכח המתיחות בגבול הרצועה והתפרעויות הפלסטינים בעזה.

"אני רוצה להודות לשר בנט שהגיע לכאן דווקא היום", אומר ירקוני לערוץ 7 ומציין כי השר שמר עמו על קשר גם במהלך מהומות הגדר, אירועים שהסתיימו בטוב, כלשונו, "צה"ל פעל נכון, נוקשה וכמו שצריך".

"השר בנט הגיע לכאן ראשית כשר החינוך וגם כחבר קבינט, גם לראות את הבעיות הביטחוניות שלנו וקודם כל לראות את נושא החינוך, שהוא הדבר המוביל, נושא החינוך הוא שיביא לכאן אנשים ויקבע את העתיד שלנו וגם יקבע איזה אנשים נחנך שיהיו במדינת ישראל".

על התמודדותם של הילדים בתחומי המועצה שלו עם המתיחות הביטחונית אומר ירקוני: "הילדים ישנים בלילה, יש תקופות שיותר טוב ויש תקופות שפחות טוב. אני חושב שבעקבות החינוך שאנחנו מעבירים להם עם סדנאות החוסן שאנחנו מעבירים הילדים ישנים טוב יותר בלילה. יש ימים שלא קל לישון בלילה אבל ברוב השנה ילדים נהנים ומשחקים פה. זה חבל ארץ שאין כמוהו".

באשר לאיום הביטחוני מציין ירקוני את התמורות שחלו בתקופה האחרונה עם בלימת איום המנהרות וחסימתם של מתפרעי הגדר בידי כוחות צה"ל, "צה"ל ידע שאם הם עוברים הם יגיעו מיד לישובים הללו. רק מי שרואה את זה מבין את זה. האירועים לא הגיעו אלינו אבל כשזה קורה קילומטר מהישוב מרגישים את זה וחושבים על זה".

ירקוני סיפר בדבריו על שגשוג מחודש של החבל וזוגות צעירים החוזרים לגור במקום. "יש כאן פריחה שמגיעה קודם כל כי יש כאן חינוך טוב. כל אדם רוצה לילדים שלו את החינוך הטוב ביותר. אנחנו מצליחים לעשות את זה הרבה בזכות השר בנט שנותן כאן תכניות מיוחדות לעוטף עזה".