כוחות צה"ל
כוחות צה"ל צילום: דו"צ

הותר לפרסום כי פעילות המעצרים שהתקיימה הבוקר (חמישי) במחנה הפליטים אל עמארי ברמאללה במהלכה נפצע אנושות לוחם מיחידת ''דובדבן'', כוונה נגד חוליית מחבלים שהיו מעורבים בביצוע פיגועי ירי בגזרה בתקופה האחרונה.

בעקבות פעילות מודיעינית ומבצעית של שב"כ וצה"ל, נעצר חשוד אחד במסגרת המבצע הבוקר וכן בשעות האחרונות נעצרו שני חברי חוליה נוספים החשודים במעורבות בפיגועי ירי. כלל המעורבים הועברו לחקירת שב"כ.

הלוחם מיחידת ''דובדבן'' נפצע אנושות מפלטת שיש שהשליך עליו מחבל ערבי. החייל לבש מיגון מלא בעת הפעילות המבצעית במחנה, ופלטת השיש שהשליך המחבל פגעה בקסדתו. המחבל שפצע את החייל באורח אנוש נמלט מהמקום ולא זוהה, לכן לא בוצע לעברו ירי.

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, סיפר כי הפעילות המבצעית שבה נפצע הלוחם היתה לתפיסת מחבלים שביצעו מספר פיגועים בעת האחרונה. לאחר טיפול ראשוני בשטח, פונה החייל לבית חולים הדסה עין כרם במצב קשה והרופאים ממשיכים להיאבק על חייו.

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר ''ליבנו עם לוחם דובדבן ומשפחתו בשעות הקשות האלו בהן כל עם ישראל מתפלל יחד להחלמתו. אנו רואים את האירוע בחומרה רבה. המחבל המנוול שפגע בו לא ידע יום ולא ידע לילה. לא יעבור זמן רב עד שנשים עליו את היד, חי או מת".