המשטרה מגבילה את מצעד הלהט"ב

חבר מועצת עיריית כפר סבא דורש ממפכ''ל המשטרה לבטל את ההגבלות שהטילה המשטרה, בראשן הקמת מחיצות בגובה 2 מטרים להסתרת הצועדים.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"א בסיון תשע"ח

המשטרה מגבילה את מצעד הלהט"ב-ערוץ 7
מצעד הגאווה
צילום ארכיון: אייסטוק

עילאי הרסגור-הנדין, חבר מועצת עיריית כפר סבא ומועמד לראשות העיר, דורש ממפכ''ל המשטרה רנ''צ רוני אלשיך לבטל את ההגבלות שהטילה המשטרה על קיום ''מצעד הגאווה'' בכפר סבא, בראשן הקמת מחיצות בגובה שני מטרים שיסתירו את הצועדים.

הרסגור-הנדין מאיים כי במידה ולא יוסרו הדרישות, בכוונתו להגיש עתירה לבג"ץ.

"מדובר בהחלטה בלתי סבירה באופן קיצוני, שכמשפטן אינני רואה כל דרך בה המשטרה תוכל להגן עליה בבג"ץ. מוטב שהמשטרה תרד מהעץ, תבצע את תפקידה בשמירת שלומם של הצועדים ותאפשר את קיום המצעד באופן מכובד ודמוקרטי", אמר.

''כפר סבא היא עיר חופשית ותישאר חופשית ופתוחה לכולם למרות כל הניסיונות לפגוע באורח החיים בה. כנציג ציבור זוהי חובתי להילחם על כך בכל האמצעים", הוסיף הרסגור-הנדין.

ממשטרת ישראל נמסר: "התנאים שנקבעו לקיום האירוע הם הכרחיים לקיומו, כפי שנדרש באירועים אחרים מסוג זה. התנאים נועדו לאבטחת המצעד ולשמירת הסדר הציבורי, תוך פגיעה מינימאלית במרקם החיים של תושבי העיר. השתת עלויות המצעד הינה בדומה לאירועים אחרים, על מארגניו, שכן לא מצפים ממשלם המיסים לממן כל עלות של הפקות מצעדים הגם שמטרותיהם ראויות.

''תפקידה של המשטרה הינה לאזן בין מתן האפשרות לקיומם של מצעדים, תהלוכות, הופעות וכו' ברשות הרבים לבין דאגה לשלום הציבור ובטחונו. למען הסר ספק, עלות שכר השוטרים לא חלה על המארגנים, אלא עלות הקמת הגדרות בלבד, כפי שמצופה ומתחייב ממארגני אירועים מסוג זה.

''משטרת ישראל מחוייבת לביטחונו של הציבור והיא תמצה את כל האמצעים הנדרשים בכדי להבטיח את מהלכו התקין של האירוע ואת בטחונם של המשתתפים, תוך סיוע לקיומו של האירוע והוצאתו אל הפועל".