''היינו כחולמים'' על קו הסיום

טקס סיום מיזם "היינו כחולמים" התקיים אמש בגוש עציון. 6000 תלמידים מכל הארץ למדו 170 פרקים בתנ''ך במסגרת המיזם של מכללת הרצוג.

אלירן אהרון , י"א בסיון תשע"ח

לפני כשנה כשהחלו לחשוב במכללה האקדמית הרצוג, החמ"ד והאגף לתרבות יהודית על מיזם ''היינו כחולמים'', לא היה ברור עד כמה הוא יצליח, עד כמה יחבר בין פרקי הנביאים, תקומת עם ישראל ותלמידי דור הסמארטפונים.

אירוע הסיום שנחגג אתמול (חמישי) הוכיח שהמיזם הצליח ובגדול: למעלה ה-6000 תלמידים בבתי ספר בכל רחבי הארץ למדו 170 פרקי תנ''ך, מספר יהושע ועד לספר נחמיה.

מיזם "היינו כחולמים" שכולל לימוד יומי של פרקי הנביאים העוסקים בחזרה לארץ, נולד לרגל חגיגות ה-70 למדינה ופנה הן לתלמידי החמ"ד בחטיבות ובתיכונים והן ללימוד משפחתי. כשמידי שבוע מתקיימת הגרלה נושאת פרסים בין המשתתפים המתמידים.

במכללת הרצוג עשו שימוש בפדגוגיה עדכנית וביצירת אפליקציה מותאמת ללימוד במחשב או בסמארטפון.

יונית סדן, מנהלת אתר התנ"ך ומנהלת פיתוח האינטרנט במכללת הרצוג, סיפרה כי "הנתונים הראו שהתלמידים שהו באפליקציה כ-10 דקות ביום, זמן לא מבוטל, והתנסו במגוון הפעילויות וקטעי הלימוד שהוצעו מדי יום, דבר שהיה מעל הציפיות שהיו בתחילת הדרך".

רקטור המכללה ד''ר עזרא קהלני מציין כי "המיזם מצטרף לשימוש המוגבר שנעשה במכללה בפדגוגיות מקוונות כמו לימוד משותף באתר התנ"ך עם תלמידים מעבר לים ובקורסים מקוונים לתלמידי המכללה ובבניית mooc על פרקי אליהו שהוכנס כפיילוט במספר חטיבות ברחבי הארץ".

אולפנת שעלבים הובילה במיזם לאורך הדרך, כאשר בית הספר היסודי נועם בני דקלים הוביל מבין מבתי הספר היסודיים שגם הצטרפו למיזם.