"לנתק את ארגוני הקרן החדשה מהצבא"

ח"כ בצלאל סמוטריץ': צבא שיחנך את חייליו לערכים פוסט מודרניים הוא צבא שיורה לעצמו בראש וכורת את הענף שעליו הוא יושב.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג בסיון תשע"ח

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: הלל מאיר/TPS

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) השתתף היום (ראשון) בכנס תלמידי מכינות קדם צבאיות שמתקיים בירושלים ועוסק באופיו של צה''ל ושל הלוחם הישראלי.

סמוטריץ' הזהיר מהניסיון של ארגונים קיצוניים לטשטש את התא המשפחתי כדי לפגוע ביכולת של צה''ל להילחם באויב.

"הפוסטמודרניזם רוצה לגדל אנשים חלשים, שלא ילחמו בכלל, לכן הוא מחנך אותם לזה שאין אמת מוחלטת, אבל אנחנו רוצים לגדול בעולם שיש בו ערכים מוחלטים", אמר חבר הכנסת.

סמוטריץ' הציג הניסיון של ארגוני הקרן החדשה לישראל להשליט את הערכים האלו על העם, דרך הצבא. "המאבק הזה של מי שרוצה לגדל את ההיפך הגמור ממה שיושב כאן, המאבק הזה במשפחה, נכנס לתוך צה"ל שאותו אנחנו אוהבים אהבה שלמה, אותם ארגונים פוסט מודרניים מנסים להשפיע הרבה מאוד על הצבא ודרך הצבא, כי בדמוקרטיה הם נכשלים.

''פעם אחר פעם עם ישראל כבר הרבה מאוד שנים הולך ימינה, ימינה זה יותר רגש לאומי בריא, ימינה זה יותר מסורת, ימינה זה יותר חיבור לארץ ישראל, ימינה זה גם יותר בריאות בהרבה תחומים, מאז בריאת העולם אנחנו חיים עם אבא, אמא וילדים, זה הדבר הטבעי, והטבע הזה בסוף מנצח''.

ח"כ סמוטריץ' הסביר מדוע אותם ארגונים מבקשים להשפיע על מדינת ישראל באמצעות חדירה לצה''ל, ''אז הולכים לצבא, כי זו מערכת לא דמוקרטית, זו מערכת היררכית, מספיק שהצלחת להתיישב על האוזן של קצין חינוך ראשי הקודם, או של ראש אכ"א, או של הרמטכ"ל, ויש לי חצי מיליון איש קהל שבוי שאני יכול לחנך אותם מחדש לערכים שלי''.

''למה אני צריך להילחם עכשיו בלשכנע את העם? יש לי הרבה מאוד כסף, אני נכנס לצבא, מציג תוכניות נפלאות שחוסכות לצבא הרבה כסף, ובמקום לנסות לשכנע אני כופה עליכם, כי בצבא אין דמוקרטיה. השמאל הישראלי, אחרי שגילה שבדמוקרטיה הוא מפסיד, הוא מנסה לכפות את הערכים שלו דרך בג"ץ ודרך הצבא על החברה הישראלית כולה. ערכים שהכי רחוקים מערכים לאומיים, יהודיים וציוניים".

בסיום דבריו קרא סמוטריץ' להוציא את המכונים החיצוניים מצה"ל - "אני חושב שהגיע הזמן לקרוא לצה"ל - נתקו את ארגוני הקרן החדשה מצה"ל, צה"ל כורת את הענף שהוא יושב עליו אם הוא מכניס דרך הדלת או דרך החלון את התפיסות האלו.

''צבא שיחנך את חייליו לערכים פוסט מודרניים הוא צבא שיורה לעצמו בראש, וצבא שרוצה להיות נאמן לתפקידו ולשליחותו חייב לבסס את קיומו על ערכים יהודיים לאומיים וציוניים".

חבר הכנסת מהבית היהודי פנה לתלמידי המכינות ואמר להם ,"אתם תראו את הדגל הזה בצבא, ותכניסו את הערכים האלו כחיילים וכמפקדים, ולוודא שצה"ל חוזר חזרה לערכיו היהודים הבסיסיים, תזכו לקדש שם שמים, תהיו חיילים טובים במובן הכי פשוט של החיילות".

כנס המכינות מתקיים ביוזמתו של ארגון "חזון" המבקש לקדם סדר יום לאומי-תורני למדינת ישראל.