מרים נאור:
בג"ץ לא פוסק על פי ההפגנות

נשיאת בית המשפט העליון בדימוס יצאה נגד קמפיין ''מטה היישובים למען חוק ההסדרה'' שפרסם מודעה מרכזית בעיתון ''הארץ''.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בסיון תשע"ח

מרים נאור
מרים נאור
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נשיאת בית המשפט העליון בדימוס מרים נאור התייחס היום (ראשון) לקמפיין של ''מטה היישובים למען חוק ההסדרה'' אשר פרסם מודעה מרכזית בעיתון הארץ.

הקמפיין הציבורי יצא לדרך לקראת הדיון בחוק ההסדרה אשר יתקיים ביום ראשון הבא בבג''ץ.

במהלך כנס לשכת עורכי הדין באילת אמרה נאור ״אני מצטערת על המודעה הזאת הגם שהיא בגדרי חופש הביטוי. האמירה שהמשחק מכור היא בעיני לא ראויה. כשבית המשפט פוסק בניגוד לדעתם אז אומרים שהמשחק מכור״.

הנשיאה בדימוס הוסיפה כי בית המשפט לא יכול לפסוק לפי הפגנות ולפי מודעות. ''אנחנו השופטים אין לנו אופציה אלא לפסוק לפי מיטב הכרתנו ומצפוננו והבנתנו את הדין ושום הפגנות ושום קמפיינים ושום הפגנות אישיות לא ישנו את הדבר הזה", אמרה נאור למראיין - הפרשן יעקב ברדוגו.

מטה היישובים למען חוק ההסדרה הגיב לדברי הנשיאה בדימוס נאור ומסר ״על כבוד הנשיאה בדימוס לשאול עצמה הכיצד בכל נושא לאומי - הכרתם ומצפונם של שופטי בג״צ ואפילו היכרותם עם החוק שונה ב 180 מעלות מהכרותם ומצפונם של נבחרי הציבור ובעצם של רוב הגדול של הציבור.

לצערנו בג״צ הוכיח שוב ושוב כי בעתירות המוגשות ע״י פלסטינים וארגוני השמאל ההכרעה קבועה מראש והמשחק מכור. אנו מקווים שבדיון הקרוב על חוק ההסדרה יוכיחו השופטים שהמשחק בכל זאת לא מכור״.