קנצלר אוסטריה נגד המהגרים

קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ קרא לשלוח חיילים אירופאים "לבצע פטרולים בצפון אפריקה על מנת למנוע מתושבים מקומיים להגר לאירופה".

ניסן צור - ערוץ 7 , י"ד בסיון תשע"ח

קנצלר אוסטריה נגד המהגרים-ערוץ 7
קנצלר אוסטריה
צילום: Kobi Gideon/GPO

בחודש יולי הקרוב אמורה אוסטריה לתפוס את תפקיד הנשיאה של המועצה האירופית, מה שיאפשר לה לקבוע את סדר היום של הנושאים שיעלו להצבעה במועצה.

קנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ, הודיע כי אחד הנושאים אותם מתכוונת אוסטריה לעלות להצבעה היא האפשרות לשלוח חיילים ממדינות אירופה לצפון אירופה על מנת "לבצע פטרולים שימנעו הגירה של תושבים מקומיים אל יבשת אירופה".

לדברי קורץ "על סוכנות ההגנה של האיחוד האירופי, פרונטקס, לקבל מנדט לפעול במדינות שלישיות באישור של ממשלותיהן על מנת לשים קץ למודל העסקי המלוכלך של המבריחים ולמנוע סירות מבריחים על המסלול המסוכן של הים התיכון. שומרי הגבולות האירופאים יצטרכו לעצור מהגרים בלתי חוקיים על הגבולות החיצוניים ולשלוח אותם חזרה אל המדינות שלהם".

פרונטקס, סוכנות ההגנה של האיחוד האירופי, ממוקמת בוורשה, פולין, ומוגבלת כיום לפטרולים במדינות האיחוד האירופי בלבד.

כבר עם כניסתו לתפקיד הקנצלר, הודיע קורץ כי אוסטריה אינה מתכוונת לקלוט לשטחה מהגרים חדשים ממדינות צפון אירופה ואינה מוכנה לקחת חלק ב"תוכנית החלוקה" של האיחוד האירופי במסגרתה אמורה כל מדינה לקלוט כמות מוגדרת של מהגרים לשטחה. "אני לא רואה את אוסטריה מסכימה על שיעורי הפליטים. הסכם על חלוקת הפליטים בין מדינות אירופה איננו מציאותי", אמר קורץ.