גבאי נגד כבל: סיפוח - זו לא דרכנו

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, מתייחס לתכניתו המדינית של ח"כ כבל ואומר, "רעיונות הסיפוח עלולים להרוס את החזון הציוני".

רפאל לוי , י"ד בסיון תשע"ח

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, התייחס היום (שני) בפתח ישיבת סיעת המחנה הציוני לתכנית המדינית שהציג בתחילת השבוע ח"כ איתן כבל.

"בעקבות השיח שהתעורר בימים האחרונים, אני מבקש לומר מספר דברים: ראשית, המפלגה שלנו דמוקרטית וככזאת יש בה סובלנות לרעיונות. לכל אלה שמבקשים לפעול נגד מי שמעלה רעיונות אני אומר – זה לא אצלנו".

"יחד עם זאת, אסור להתבלבל בין רעיונות של בודדים לבין עמדת המפלגה והסיעה. העמדה שלנו ברורה וחדה: אנחנו מחויבים להיפרדות ולא לסיפוח שטחים ופלסטינים. אנחנו מחויבים לומר לציבור את עמדותינו ולהילחם עליהן. רעיונות הסיפוח שמקורם בבית מדרשם של בנט וסמוטריץ׳ והגיעו גם לליכוד, הם רעיונות מסוכנים ולא אחראיים, רעיונות שעלולים להרוס את החזון הציוני של מדינה יהודית ודמוקרטית. זוהי לא דרכנו" אמר גבאי.

יו"ר המחנה הציוני הציג את החלופה שלו, "מול היוזמות המסוכנות הללו אנחנו מבטאים את ההסכמה הכי רחבה בציבור הישראלי: אנחנו חייבים להיפרד מהפלסטינים, אנחנו חייבים לשמור את ישראל גם יהודית וגם דמוקרטית, אנחנו חייבים ליזום מעשים שיבצרו את הביטחון ואת העתיד שלנו. החלופות המדיניות הן ברורות: מצד אחד - נתניהו וממשלת הימין – עם חלומות סיפוח מסוכנים, עם מיליוני פלסטינים במדינת ישראל".

"אנחנו, מפלגת העבודה וסיעת המחנה הציוני, עם מחויבות ברורה להיפרדות, על בסיס העיקרון של שתי מדינות לשתי עמים: מדינת ישראל, מדינה חזקה, יהודית ודמוקרטית, ולצידה, מדינה פלסטינית, מפורזת, כאשר בידינו נותרת האחריות הביטחונית בין הים לבין הירדן".