הופכים את ישראל למקום טוב יותר

טקס מצטייני השירות הלאומי-אזרחי התקיים בבית הנשיא. ריבלין: "החברה הישראלית מתגלה במלוא הדרה ובמלוא גיוונה''.

עדו בן פורת , י"ד בסיון תשע"ח

18 אלף מתנדבים בכל הארץ
18 אלף מתנדבים בכל הארץ
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נשא דברים היום (שני) בטקס מצטייני השירות הלאומי-אזרחי שהתקיים בבית הנשיא.

57 מתנדבים יהודים חילונים, דתיים, חרדים וערבים, בהם גם נוער בסיכון וצעירים עם צרכים מיוחדים קיבלו אות הצטיינות בטקס.

באירוע נשאו דברים נשיא המדינה, שר החקלאות הממונה על השירות הלאומי-אזרחי אורי אריאל, מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי שר-שלום ג'רבי ונציג המצטיינים.

"באירוע המיוחד הזה, מתגלה החברה הישראלית במלוא הדרה, ובמלוא גיוונה", אמר הנשיא והמשיך, "אתם ואתן מגיעים מכל חלקי הארץ ומייצגים את כל הקבוצות בישראל – דתיים וחילונים, ערבים וחרדים. בשנים האחרונות גדל מספר המתנדבים והמתנדבות לשירות הלאומי-אזרחי, עוד ועוד מתנדבים ומתנדבות מהחברה החרדית, מהחברה הערבית ומאוכלוסיות שלא השכלנו לזכות בהן קודם, כמו צעירים במצבי סיכון וצעירות וצעירים עם צרכים מיוחדים, הצטרפו לפסיפס המופלא של השירות הלאומי-אזרחי. ועל כך כה לחי.

"בהזדמנות זו חשוב להזכיר שהשנה לרגל שנת ה-70, בית הנשיא בשיתוף עם מנהלת השירות הלאומי, ניגש לסייע במתן חנינה למתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי-אזרחי, שהסתבכו בפלילים טרם שירותם", ציין הנשיא בדבריו, "זו אמירה חשובה לנוער שבחר לשרת שירות לאומי. אפשר, ניתן ורצוי לפתוח דף חדש. אני מקווה שמנהלת השירות תתגייס לסייע לכל אותם נערות ונערים הזקוקים, לפתיחת דף חדש ויחד נצעיד אותם קדימה".

בסיום דבריו הודה הנשיא לשר-שלום ג'רבי שמסיים את תפקידו והודה למצטיינים והמצטיינות על שירותם המשמעותי.

השר אריאל הממונה על השירות הלאומי אמר בטקס, "היום אנו מצדיעים ל-57 מצטיינים של השירות הלאומי אזרחי. לאחרונה, עולות טענות כזב בדבר קיצוץ של כמחצית מדירות המוקצות לבנות השירות הלאומי-אזרחי. האמת היא כי אנו במתווה שבמסגרתו 50 אחוז מתקני השירות הלאומי יהוו תקני חוץ וזו מתוך אמונה גדולה בחשיבות של מסגרות התנדבות מחוץ לבית וזוהי האמת לאמיתה.

"בנוסף, על מנת, לשמור על עמותות השירות לאומי פעלנו וקבענו תעריף לתקן בת שירות שהינו צמוד למדדים שונים ובכך שומר על עמותות השירות הלאומי אשר מדיי שנה היו נתונות לאיום בקיצוץ גובה התקנים. החל מהיום הראשון בו השירות הלאומי הינו תחת סמכותי, אנו ממשיכים לפעול לשיפור המערך הכולל בדגש על מתנדבי השירות הלאומי-אזרחי''.

אריאל פנה למתנדבים ואמר להם ''אתם הופכים את החברה הישראלית למקום טוב יותר עבור כולנו, אתם הסיירת החברתית של מדינת ישראל. אנו נגביר את קליטת המתנדבים כך שכל מי שיחפוץ להתנדב בשירות הלאומי-אזרחי, יתנדב''.

מנכ"ל רשות השירות הלאומי-אזרחי, שר-שלום ג'רבי שמסיים השנה את תפקידו לאחר 8 שנים ברשות, אמר כי "העלייה המשמעותית במודעות הציבורית לחשיבות שירותם של המתנדבים, יחד עם העלאת מעמדם בחברה הישראלית, הביאה להגדלה משמעותית של אלפי מתנדבים הנוטלים חלק בשירות הלאומי, בכלל המגזרים בחברה הישראלית.

''אני מודה לנשיא המדינה ראובן ריבלין על קיום הטקס, ולשר הממונה על השירות הלאומי-אזרחי אורי אריאל, על התמיכה והדאגה למפעל השירות הלאומי-אזרחי, ומקווה כי טקס זה יהפוך למסורת קבועה במשכן נשיאי ישראל, ע"מ להוקיר את פועלם של מעל 18,000 המתנדבים התורמים תרומה משמעותית למדינת ישראל ולחברה הישראלית כולה", הוסיף ג'רבי.