לראשונה בארץ: יום ניתוחים בשידור חי

שני ניתוחים מתחום האורוגניקולוגי בשיטה ניתוחית חדשה בוצעו על ידי צוות בית החולים מעייני הישועה ורופאים גרמנים.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , י"ד בסיון תשע"ח

בשורה יוצאת דופן יוצאת מהיחידה האורוגינקולוגית תחת האגף למילדות וגניקולוגיה בראשותו של פרופסור לסינג, בבית החולים מעייני הישועה.

מנהל היחידה, ד"ר גנדי ביטמן, חזר מגרמניה לאחר ששהה שם במשך כמה ימים כדי ללמוד שיטה ניתוחית חדשה לטיפול בצניחת איברי האגן.

לאור התוצאות הטובות של השיטה, התקיים היום בבית החולים יום ניתוחים מיוחד ששודר בשידור חי מחדר הניתוח לאולם ההרצאות, שם צפו כחמישים מנתחים בכירים מבתי החולים ומרחבי הארץ.

לשם האירוע המיוחד, הגיעו מנתחים מגרמניה והם בצעו את הניתוחים בניצוחם של הרופאים ד"ר ביטמן וד"ר ליפשיץ.

ד"ר ביטמן מסביר כי השיטה החדשה כוללת השתלת רשת באמצעות ניתוח לפרוסקופי, להבדיל מהשיטה שהייתה מקובלת עד כה ושהייתה מלווה באחוז גבוה מהמקרים בהשפעות קשות על מערכת העיכול ועוד. השיטה החדשה זוכה להצלחה בשיעור גבוה יותר ואינה גורמת לתופעות לוואי, מה שהופך אותה מבוקשת הרבה יותר ומעמיד אותה כשיטה שתחליף ככל הנראה את כל השיטות הישנות והקונבנציונליות.

עד כה ביצע ד"ר ביטמן תשעה ניתוחים כאלו במעייני הישועה, שהוכתרו בהצלחה רבה לשביעות רצונן המלאה של המנותחות. והיום התבצעו הניתוחים על ידי מנתחים מגרמניה שהמציאו את השיטה וחלקו מניסיונם עם קהל הצופים.

פרופסור לסינג אמר "האירוע שהתקיים היום מהווה ביטוי נוסף למשנתו של בית החולים, אשר חרט על דגלו מצויינות ומקצוענות הנותן שירות יוצא דופן בתחום המיילדות, הריון בסיכון גבוה, פגים וילודים. היום היווה נקודת שיא נוספת של מצויינות בתחום האורוגניקולוגיה שהינו בעל משמעות רבה באיכות חיי הנשים המטופלות.

ד"ר גנדי ביטמן הוסיף "אנחנו מסכמים יום מוצלח ביותר שבמהלכו חלקנו את השיטה החדשה של תיקון צניחת רצפת אגן עם הרופאים המובילים בארץ שהתרשמו מהשיטה החדשה ומהטכניקה שנלמדה. אנחנו מתכננים להמשיך בבית החולים ניתוחים בשיטה הזו המבטיחה תוצאות טובות יותר למטופלות ומתכוונים גם בהמשך להיות מרכז הדרכה ללימוד השיטה".