מחבלים פתחו באש, נזק לבתים בשדרות

מחבלים מרצועת עזה ביצעו ירי מקלעים. נזק נגרם לבתים ולכלי רכב בשדרות. איש לא נפגע.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , י"ד בסיון תשע"ח

ארכיון
ארכיון
צילום: דובר צה"ל

מחבלים מרצועת עזה ביצעו הערב (שני) ירי מקלעים לעבר שטח ישראל והפעילו אזעקת צבע אדום שנשמעה בשדרות וביישובים במועצה האזורית שער הנגב.

כמה קליעים פגעו במבנים ובכלי רכב בשדרות. אין דיווח על נפגעים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, אמר כי "לצערנו אנחנו מכירים כבר גם את איום ירי המקלעים מעזה. החמאס מנסה בכל דרך לשבש את שגרתנו ולהפריע למנוחתנו ואנו לא ניתן לונאת התענוג הזה ונמשיך בעשייה הרבה ובהכנות לאירועי הקיץ שלנו. העירייה ערוכה וצוותי הרווחה ומרכז חוסן נמצאים במוקדים השונים ובמידה ויידרש סיוע או טיפול לתושבים הוא יינתן במיידי.

''אני משוכנע ששר הביטחון והרמטכ"ל לא יבליגו על האירוע החמור הזה ויגיבו בעוצמה בעזה. דין קליע כדין רקטה", הוסיף ראש העיר.

ח"כ עמיר פרץ (המחנה הציוני) אמר, "אסור להשלים עם הירי, אסור להמתין לנפגעים בנפש. רק בנס הנזקים הפעם הם ברכוש. עלינו להבהיר לחמאס כי לא תהיה השלמה עם ירי זה, וכי כל מקור ירי ייפגע", כתב פרץ בטוויטר והוסיף כי "עלינו לדרוש כי טווח השטח הסטרילי וטווח התנועה האסור יהיה כטווח המקלעים".

מוקדם יותר היום עצר כוח צה״ל שני מחבלים שהגיעו במטרה לבצע פיגוע וניסו לחצות את גדר המערכת בצפון רצועת עזה. על המחבלים נתפסו סכינים, קאטרים וחומר בערה. במהלך המרדף נפתחה אש לעבר כוחות צה''ל.

בתגובה תקף צה"ל באמצעות טנק עמדת תצפית סמוכה. אין נפגעים לכוחותינו. המחבלים הועברו לחקירת כוחות הביטחון. על פי דיווחי משרד הבריאות בעזה, מחבל אחד חוסל ומחבל נוסף נפצע כתוצאה מהתקיפה של צה''ל.

אמש הותר לפרסום כי צה"ל איתר לפני מספר ימים בגבול עזה רחפן נפץ שהוטס על ידי ערבים מהרצועה. הרחפן נשא על גופו חומר נפץ והיה אמור להתרסק בשטח ישראל ולגרום לנפגעים.

בהודעת דובר צה''ל נאמר כי "לפני מספר ימים בשעות הלילה אותר רחפן שעל פי הערכה חצה מצפון רצועת עזה לשטח הארץ ונפל בשטח המועצה האזורית שער הנגב. לאחר בדיקה, נמצא על הרחפן חומר נפץ".

אתמול בבוקר חוסלו שלושה מחבלים מארגון הג'יהאד האיסלאמי בתקיפת צה"ל בדרום הרצועה בתגובה על גילוי מטען סמוך לגדר. בתגובה איימו מחבל הג'יהאד האיסלאמי להגיב ולפגוע בישראל.

דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, התייחס לאיומי הג'יהאד האיסלאמי ואמר "בעקבות הנחת מטען החבלה ליד גדר הגבול, תקף צה"ל חוליית פעילי טרור ששהתה במרחב האירוע. אנו שומעים את האיומים מצד ארגוני הטרור נתמכי איראן מעזה. המשחק באש - מעמיד עצמו בסכנה".