נתניהו:
תוקם תכנית מדעית להעצמת ביטחון ישראל

שרי מדע ומשלחות מ-25 מדינות בעולם משתתפים בכנס הבינלאומי הראשון לשרי מדע שמתקיים בירושלים.

אורלי הררי , י"ד בסיון תשע"ח

כנס ראשון מסוגו
כנס ראשון מסוגו
צילום: חורחה נובמינסקי, לע"מ

הכנס הבין-לאומי לשרי מדע נפתח היום (שני) במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

בכנס השתתפו שרי מדע ומשלחות מ-25 מדינות בעולם, כמו גם מדענים וראשי ארגוני מדע בין-לאומיים. בין המדינות המשתתפות: הודו, ארגנטינה, פולין, תאילנד, בולגריה, אוגנדה, סינגפור וצ'כיה.

ראש הממשלה נתניהו אמר בכנס, "אני מודיע הערב שאכריז בקרוב על התוכנית הטכנולוגית המדעית להעצמת ביטחון מדינת ישראל. צוות מומחים יקדם את ישראל בתחומים בעלי תרומה קריטית לביטחון. בין השאר, התוכנית המהפכנית תקדם את ישראל בטכנולוגית חישוב קוונטית. התחום הזה חיוני למודיעין הישראלי להבטחת עליונותנו בתחום הזה ובתחומים רבים אחרים.

"אני מזכיר לכם שלפני כמה שנים הודעתי שנהפוך את ישראל למעצמת סייבר. היו ששאלו מה זה סייבר. אחר כך היו כאלה שלא האמינו שנהפוך למעצמה. היום כולם מבינים את החשיבות של הפיתוח הזה״, אמר ראש הממשלה.

זהו כנס ראשון מסוגו המתקיים בישראל בהובלת משרד המדע והטכנולוגיה ובמהלכו מוצגת תערוכה של הישגיה המדעיים של ישראל, לצד דיונים ועיסוק בפיתוחים ובחידושים הישראליים.

בין המציגים בכנס שיימשך מחר: חוקר המוח עטור הפרסום פרופ' אריק קנדל, מנכ"לית פייסבוק ישראל עדי סופר תאני, מייסד אפליקציית וייז אורי לוין, המדען היהודי-בריטי פרופ' רוברט וינסטון, מחבר הספר "סטארט-אפ ניישן" שאול זינגר, וחוקרת המותגים ד"ר רננה פרס.