מנהלת אגף החינוך בקיבוץ בו נפגע גן מרקטה

תהילה הוכמן, תושבת בני נצרים ומנהלת אגף החינוך בקיבוץ בו נפגע גן ילדים מפצצת מרגמה, התעוררה הבוקר (שלישי) מאזעקת צבע אדום.

"בחמישה לשבע נשמעה אזעקת צבע אדום, היתה נפילה בגדר של גן הילדים. בשעה שבע מתחילה הפעילות בגן. ברוך ה' עוד לא הגיעו ילדים לגן ועוד לא נפתח הגן", היא אומרת.

הוכמן מספרת על הרסיסים והעץ שנפל לתוך הגן ומה היה קורה לו היתה רקטת נופלת כמה דקות אחרי, "אי אפשר לפספס, יכול היה לקרות פה אחרי חמש דקות אסון נורא. ברוך ה' ניצלנו".

לשאלה האם הילדים והתושבים כבר התרגלו למצב, היא משיבה, "את חלק מהילדים זה כן הפתיע, לא כולם בוגרי 'צוק איתן'. בכל מקרה אף פעם לא שקט פה, יש פה תמיד מה שנקרא 'טפטופים' שאנחנו סופגים על גבי ילדינו, אבל תמיד מתורגלים לכניסה למרחב מוגן".

"אנחנו כן מצפים לתגובה, אבל האוכלוסייה פה חזקה ואיתנה, אנחנו יודעים שפנינו קדימה ואנחנו מקווים שזה היה אירוע חד-פעמי".

זה נס מבחינתך? "בוודאי. כולם מודעים לזהף פשוט כל אחד קורא לזה אחרת. אנחנו קוראים לזה נס ואחרים יקראו לזה מקרה או מזל, אבל חסדי ה'".

כתושבת גוש קטיף לשעבר תהילה אומרת שיש קושי לראות שמהאיזור בו היה ביתה נורים כעת טילים על ידי מחבלים אך מוסיפה, "ביום יום כשאתה בשגרה אתה לא חושב על מה שהיה. כבר בנינו חבל ארץ חדש, התקדמנו, פיתחנו את הנגב, אנחנו מתקדמים, אנחנו לא חושבים מה היה ומה יכול היה להימנע".

"יש פה מרכז חוסן מאוד פעיל, כולם מטופלים, אנחנו ערים למצוקות של המבוגרים ושל הילדים. הכול בטיפול, המועצה נותנת גיבוי מלא גם לעובדים גם לילדים לכל המסגרות".

הוכמן מסיימת את הראיון במסר אופטימי, "נקווה שיהיה קצת יותר שקט ורגוע לפני הקיץ, תכף מתחילות הקייטנות, כל הפעילויות, בריכות, ילדים כל הזמן בחוץ, לא נמצאים במרחב המוגן. אנחנו מקווים שיהיה רגוע ושקט".