זה אמיתי: דגל ישראל מ-100 אלף עוגיות

באטלנטה מקדמת הקהילה היהודית מיזם הצדעה לישראל ובו יוכן דגל העוגיות הגדול בעולם. האם יישבר שיא גינס ששייך לפקיסטן?

שמעון כהן - ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשע"ח

גם כאלה יהיו בדגל העוגיות?
גם כאלה יהיו בדגל העוגיות?
צילום: סופיה גורדון, פלאש 90

מאט לואיס, יהודי תושב אטלנטה, סיפר ביומן ערוץ 7 על יוזמה מיוחדת שהחלה אצל אחד המתפללים בבית הכנסת שלו – יצירת דגל ישראל מעוגיות שישבור את שיא גינס.

לואיס מספר על היוזמה שמקודמת תחת הכותרת 'עוגיות למען ישראל'. המתפלל שיזם את המהלך, אחד מעובדי בית הכנסת ראה לפני כשנה באינטרנט שבפקיסטן נקבע שיא גינס עם יצירת דגל המדינה מעוגיות לציון 70 שנה להקמתה של פקיסטן, "והוא אמר שנעשה את זה לשבעים לישראל, שניתן חיבוק ונישוק לישראל".

היעד הוא 100,000 עוגיות שיבנו את הדגל המתוכנן. השיא, מסביר לואיס, הוא גודלו של הדגל והגדרת השיא אינה מתייחסת בהכרח לדגל לציון אירוע מיוחד אלא דגל עוגיות ככלל. באשר לצבע הכחול שאינו אופייני לעולם העוגיות בדרך כלל, מספר לואיס כי יש למובילי היזמה אופה מיוחד מניו יורק שיצבע 35 אחוזים מהעוגיות בכחול ובהם יצויירו המגן דוד והפסים.

מובילי היזמה קוראים באתר מיוחד שהוקם לטובת המיזם לציבור היהודי ברחבי העולם להיות ספונסרים של העוגיות. כל עוגייה עולה עשרה דולר שיועברו למיזמים בישראל כמו ארגון 'הצלה' ו'משפחה אחת'.

עד כה נאספו כעשרה אחוזים מהיעד שהוא מיליון דולר שיועברו למטרה זו, ואולם לואיס מציין כי בעוד חמישה ימים תהיה "הדחיפה הגדולה" שתתבצע עם סיומו של הקמפיין.

ואיפה יוצג הדגל הענק? בחדר השמחות של בית הכנסת של הקהילה באטלנטה, ובכל העולם יוכלו לעקוב אחר הצבת הדגל דרך האתר.

לואיס מספר כי עד כה הגיע דבר המיזם לרחבי העולם וכבר הגיעו תרומות מדרום אמריקה, מאפריקה, מישראל ומדינות נוספות "רוצים שישתתפו מכל העולם".