גנץ וחמי פרס
גנץ וחמי פרס צילום: רפי דלויה, מרכז פרס לשלום ולחדשנות

חוג הידידים של מרכז פרס לשלום ולחדשנות אירח (שלישי) את הרמטכ"ל לשעבר, רב-אלוף במיל' בני גנץ, בערב מיוחד שבו הושק ספרו האוטוביוגרפי של הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל – "אין מקום לחלומות קטנים".

באירוע, שנערך במלון דן בתל אביב, נכחו שלושת ילדיו של הנשיא התשיעי – פרופ' צביה ולדן, ד"ר יוני פרס וחמי פרס, שאף נשאו דברים במהלך האירוע.

"אני מחזק את כוחות הביטחון, את הדרג המדיני ותושבי הדרום", אמר גנץ. ''כולנו מכירים בכך שהמציאות שלנו מורכבת, בטח בדרום בימים כמו היום, עם זאת אני משוכנע שיש לנו תשתית הרתעתית חזקה.

''אני יודע שהתנהלות שבה צה"ל, תושבי הדרום וההנהגה שלנו נוקטים היא ראויה ומלאת הערכה. בימים אלו הביטחון שלנו הוא מעל הכל והתגובה שבה צה"ל נוקט וינקוט בהמשך היא נכונה, ויש להמשיך לנהל את המערכה בצורה נבונה ושקולה״, הוסיף הרמטכ''ל לשעבר.

יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות, חמי פרס, אמר "אני שולח מכאן חיבוק חם לכל תושבי הדרום ולכל כוחות הביטחון שדואגים לנו ומקווה שנדע ימים טובים ורגועים יותר.

"אני שמח לומר פה הערב, בהשקת ספרו של אבי, שאנחנו פועלים לתרגם את ספרו, את החזון שלו, לכמה שיותר שפות ולהביא אותו לכמה שיותר מנהיגים וצעירים ברחבי העולם. ואני מבטיח שנמשיך ללכת בדרכו של אבי, כי המורשת שלו היא המורשת של המחר".

מייסדת ומנהלת חוג ידידי פרס, יונה ברטל, אמרה "זכיתי זכות גדולה לעבוד עם איש החזון והמעש שמעון פרס מעל 21 שנים נפלאות ואף להקים את חוג הידידים הנהדר הזה. ידידים שהקימו ובנו איתו את הארץ הזאת, ידידים שממשיכים את מורשתו - חזון של חדשנות עם ערכים ודו קיום״.

לפני כמה חודשים פורסם הספר האוטוביוגרפי "אין מקום לחלומות קטנים", עליו עבד הנשיא התשיעי במשך שנתיים והשלים את כתיבתו רק שבועות ספורים לפני מותו. הספר מתחקה אחר נקודות מפנה בהיסטוריה הישראלית ומתבסס הן על מחקר היסטורי והן על ניסיונו האישי של פרס כפוליטיקאי, ראש ממשלה ונשיא.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו