ערוץ הספורט נגד אוהדי הפועל ת"א

אלימות אוהדי הפועל ת"א שוב מעוררת סערה כשהפעם הגוף המשדר מאיים כי יפסיקו לשדרם. מנהלת הליגה: "מצב זה לא יוכל להימשך"

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ו בסיון תשע"ח

יראו את הפלייאוף בטלוויזיה? אוהדי הפועל הערב
יראו את הפלייאוף בטלוויזיה? אוהדי הפועל הערב
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

התנהגות חוזרת ונשנית שלא יכולה להימשך. כך הגדירו הערב (שלישי) במנהלת ליגת העל שבכדורסל את התנהגות אוהדי הפועל תל אביב.

המתקפה החריפה של מנהלת הליגה כלפי אוהדי האדומים מת"א, מגיעה דקות בודדות לאחר סיום המשחק הראשון בסדרת רבע גמר הפלייאוף בין התל אביבים למכבי אשדוד. המתקפה מגיעה לאחר שבמשחק הערב תקפו בצורה גסה ומגעילה מספר אוהדים תל אביב את צלמי ערוץ הספורט הגוף המשדר, ולא בפעם הראשונה.

מדובר על מקרה שלישי בו לאחרונה התפרעו האוהדים האדומים מת"א כלפי אנשי הגוף המשדר, כשלפני כשבועיים אף הצליחו להוציא מכליו את פרשן הכדורסל גור שלף תוך שהם מקללים את משפחתו ואחיו שנפטר.

לא רק זאת אלא שלאוהדי התל אביבים האדומים יש היסטוריה במעורבות באירועי אלימות בספורט, כשלא פעם הקבוצה אף נקנסה בשל כך. הפעם נראה כי במנהלת הליגה לא יעלימו עוד עין והתל אביבים צפויים לספוג עונש קשה.

על פי הנטען, האוהדים התל אביבים לא הפסיקו להפריע לשידור ערוץ הספורט במשחק הערב, דבר שאילץ את הערוץ לצלם את המשחק מגובה פרקט, משהו שאינו ראוי לשידור. זאת ועוד, לטענת שדרני המשחק האוהדים ירקו על הצלמים תוך שהם מקללים ומגדפים אותם ללא הפסקה והפוגה.

כאמור, במנהלת הליגה החליטו כי יפעלו ביד קשה כנגד התנהלות האוהדים כלפי העובדים בערוץ המשדר. "לא נעלמה מעינינו התנהגות קומץ מאוהדי הפועל ת"א כנגד אנשי הצוות של ערוץ הספורט במשחק הערב באשדוד, התנהגות חוזרת ונשנית בתקופה האחרונה".

"בעקבות האירועים באשדוד הודיע לנו ערוץ הספורט כי בתנאים אלה, בהם עובדי הערוץ סופגים קללות ויריקות, הערוץ לא יוכל להמשיך ולשדר את משחקי הפועל ת"א" הזהירו ואיימו במנהלת הליגה.

לדברי ראשי המנהלת, מחר יתכנסו הם בסופם יחליטו על צעדים אופרטיביים על מנת שאירועים דומים לא יחזרו. "לא ייתכן שעובדים אשר מגיעים למקום עבודתם יסבלו מקללות ויריקות ומצב זה לא יוכל להימשך. ערוץ הספורט מצלם את משחקי הליגה במשך שנים רבות ולמנהלת מחוייבות עמוקה לדאוג לכך שאנשי הערוץ יקבלו את תנאי העבודה הטובים ביותר.

למנהלת התחייבות נוספת והיא לדאוג לכך שכל המשחקים ישודרו לטובת חובבי הכדורסל הישראלי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il