פגיעה בחצר של בית בקיבוץ ובמחסןדוברות אשכול

צה"ל תקף ביממה האחרונה באמצעות מטוסי קרב, מסוקי קרב וכלי טיס כ-65 יעדים ברחבי רצועת עזה, בהם מחסני רחפנים, מתקנים לייצור רקטות ואמצעי לחימה, מחנות אימונים, אמצעי לחימה ימיים ורכיבים לטילים נגד מטוסים.

"החמאס בוחר שוב לפעול כנגד האינטרסים של תושבי הרצועה ולאחר שנכשל בהפרות הסדר האלימות לאורך גדר המערכת בוחר לבצע ולאפשר ירי תלול מסלול רחב כנגד אזרחי ישראל", נמסר בהודעת דובר צה"ל.

"בצה"ל רואים בחומרה את פעילות הטרור של החמאס וימשיכו לפעול כנגדה באופן עוצמתי וחד. צה״ל ערוך לממש את פעילותו ככל שיידרש ובמגוון רחב של כלים. צה"ל ערוך למגוון תרחישים ונחוש לפעול נגד פעילי הטרור וימשיך לבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל".

תקיפת מטרות טרור ברצועת עזהדובר צה"ל

בתוך כך גם הלילה נשמעו אזעקות "צבע אדום" ביישובי הדרום. מצה"ל נמסר כי זוהו מספר שיגורים משטח הרצועה לעבר המועצות האזוריות אשכול, שער הנגב ושדות נגב.

סמוך ל-02:30 הושמעה אזעקה באשקלון ונצפו שני יירוטים. החל מהשעה 02:00 ירו הפלשתינים מספר מטחים של למעלה מ-20 פצמ"רים לעבר יישובי עוטף עזה. רקטה ששוגרה מרצועת עזה פגעה לפנות בוקר בבית באחד היישובים במועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים.

בסיום הערכת מצב אישר מפקד פיקוד הדרום את המשך קיום הלימודים הבוקר בהתאם להנחיות ההתגוננות.

אתמול (שלישי) שוגרו כ-80 פצצות מרגמה ורקטות על ידי מחבלים מרצועת עזה לעבר שטח ישראל, במספר מטחים ובשיגורים בודדים. בין הרקטות שנורו ישנן כאלו שיוצרו באיראן.

מוקדם יותר הלילה בוצע ירי רקטות לעבר העיר נתיבות. דווח על נפילה, אך עדיין לא ברור אם מדובר ברקטה או בחלקי יירוט. אישה אחת לקתה בחרדה, אך לא דווח על פצועים או על נזק.

התפוצצות רקטה בנתיבות, הלילה
התפוצצות רקטה בנתיבות, הלילהצילום: דוברות משטרה