בנט בעוטף עזה
בנט בעוטף עזהצילום: יוסף איפרגן

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, ביקר הבוקר (רביעי) בבית ספר בעוטף עזה.

''התפיסה שלי ביחס למערכה מול עזה - לעמוד כצוק איתן מול חמאס ולתת גב איתן לתושבי עוטף עזה. את זה בדיוק אנחנו עושים", אמר בנט.

''עבר על התושבים כאן לילה לא קל, כשבין חצות לשעות הבוקר המוקדמות הייתה שורה ארוכה של אזעקות צבע אדום ומעבר לממ"דים, גם אני ביליתי את הלילה בבית משפחה באחד מהישובים וחוויתי גם בעצמי את הלילה הלבן הזה, זה לא קל, ובכל זאת שלושת-רבעי מהתלמידים נכון לשעה תשע ורבע כבר הגיעו לבתי הספר ואני מקווה שעוד בהמשך''.

בנט בבית ספר בעוטף עזה
בנט בבית ספר בעוטף עזהצילום: יוסף איפרגן

לדבריו, כל ההתחממות בצד העזתי היא לא מקרית והיא לא מקומית. ''המוח הוא מוח אירני והידיים ידי חמאס. מדינת ישראל מצויה במערכה ממוקדת ועקבית אל מול ראש התמנון באיראן. אותו תמנון מפעיל את זרועותיו בלבנון, בסוריה ובעזה כדי לפגוע במדינת ישראל.

"מכיוון שאנחנו מנהלים מערכה כלכלית, מדינית וצבאית מול איראן, איראן מנסה להסיח את דעתנו ולייצר פרובוקציות כאן בעזה דרך אחת מזרועות התמנון. בעודנו נותנים בטחון לתושבי עוטף עזה, ובעודנו מכים בחמאס שבעזה, אסור לנו להפיל את הכדור, אסור לנו להוריד את המבט מהמטרה העיקרית. המטרה העיקרית היא איראן. ברגע שנטפל בראש התמנון כבר ממילא אנחנו נראה מצב הרבה יותר טוב מול כל זרועות התמנון.

''אני מכאן רוצה לתת גיבוי מלא לרמטכ"ל, לצה"ל, למערכת הביטחון, בהתנהלות אחראית, שקולה ונכונה לביטחון ישראל", הוסיף השר בנט.

תקיפת מטרות טרור ברצועת עזהדובר צה"ל