מירי רגב
מירי רגבצילום: משרד התרבות והספורט

אחרי פניית התנועה לאיכות השלטון ומשרד עורכי דין אמש ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט בדרישה לפתוח בחקירה בנושא מכירת הכרטיסים למשחק הכדורגל בין נבחרות ישראל וארגנטינה, גם מבקר המדינה נכנס לתמונה.

אמש, פנה ח"כ איתן כבל במכתב למבקר המדינה בבקשה שיפתח בבדיקה בנוגע להתנהלות משרד הספורט וההתאחדות לכדורגל בנושא חלוקת הכרטיסים למשחק מול נבחרת ארגנטינה.

ח"כ כבל מ'המחנה הציוני', כתב במכתבו למבקר המדינה כי מתלונה שקיבל למשרדו עולה "כי על אף ההצהרות של ההתאחדות לכדורגל ומשרד התרבות והספורט, בפועל הוצע לציבור הרחב רק מספר מצומצם של כרטיסים בעוד שרובם המכריע של הכרטיסים נמכרו למקורבים".

ח"כ כבל כתב כי "הגעת נבחרת ארגנטינה על שלל כוכביה היא יום חג של ממש לאוהדי הכדורגל ואם יש אמת בפניה הרי שמדובר בהתנהלות חמורה ביותר". לדברי כבל, לא אין את הכלים לבחון אם הדברים נכונים ועל כן בחר לפנות למבקר המדינה בכדי לפתוח בבדיקה של הטענות.

בקרבתה של השרה רגב אמרו כי הטענות שקריות ואין להן כל אחיזה במציאות.

"השרה מירי רגב גאה שבזכות התערבות משרד תרבות והספורט נבחרת ארגנטינה מגיעה לירושלים בירת ישראל כחלק מארועי ה-70 למדינה", נכתב בהודעה מטעמה של השרה.

עוד נכתב כי "הארוע בירושלים ביוזמה פרטית מתאפשר בזכות תמיכת המשרד ובתאום עם היזם ועל פי בקשת השרה מרבית הכרטיסים נמכרים במחירים שווים לכל נפש בנוסף לאלפי כרטיסים שמחולקים לאוכלוסיה בפריפריה ובישובי עוטף עזה".

"כל הכרטיסים הם בתשלום בלבד", הבהירו בהודעתם, "גם ההקצאה בתשלום לעובדי משרד התרבות והספורט, 200 כרטיסים בלבד, נעשתה בהנחיית היועצת המשפטית ותחת הגבלות והנחיות ברורות וכאמור בתשלום מלא".

לסיום אמרו במשרד התרבות והספורט כי "המשרד והשרה רואים בחומרה את הנסיונות להטיל דופי ולהטיח האשמות שקריות ודברי סרק חסרי בסיס ללא כל אחיזה במציאות".