המשבר בכדורסל הגיע לכנסת

ללא אף נציג ממנהלת הליגה וארגון השחקנים, דנה היום וועדת החינוך התרבות והספורט במשבר שפקד בשבוע שעבר את הכדורסל הישראלי

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשע"ח

דיון הועדה היום
דיון הועדה היום
צילום: באדיבות דוברות הכנסת

שבוע אחרי רעידת האדמה שהתחוללה בכדורסל הישראלי, הגיע היום (רביעי) המשבר סביב השחקן הישראלי לכנסת.

היה זה כשוועדת החינוך התרבות והספורט בכנסת, בראשות ח"כ יעקב מרגי דנה בנושא המשבר שפקד את הכדורסל הישראלי בשבוע שעבר. כזכור, רק לפני שבוע הודיעה מנהלת ליגת העל שבכדורסל כי היא נאלצת לסיים את עונת 2017/18 בליגת העל שבכדורסל, לפני מועדה הסופי בשל שביתת השחקנים הישראלים.

בבסיס השביתה של השחקנים הישראלים עמד הרצון שלהם לקבל דקות משחק מובטחות בעזרת החוק הרוסי ולקבל עדיפות על פני השחקן הזר, כשלטענתם חוקי המיסוי מקלים על השחקן הזר ובלעדי החוק הרוסי, לא צפויים הם לקבל דקות משחק כלל.

מיד עם ההודעה הדרמטית על סיום הליגה לפני מועדה הסופי, הודעה שמאז כבר חזרו בהם מנהלת הליגה, פנו בארגון השחקנים לח"כ פריג' בבקשה לקיים דיון דחוף בכנסת, אך אלה לא הגיעו לדיון היום.

על אי הגעתם של אף אחד מנציגי שני הצדדים, אמר יו"ר הועדה ח"כ מרגי כי "הועדה רואה בחומרה את העובדה שמנהלת הליגה אשר ביקשה לדחות את הדיון בשבוע וארגון השחקנים אשר פנה בבקשה לקיים את הדיון, לא טרחו להגיע ונעדרו מהדיון".

עוד סיכם ואמר ח"כ מרגי, כי "הועדה תפעל לחוקק חוק בנוגע למיסוי השחקנים הזרים ולהסדר מצב הכדורסל בליגה הישראלית, זאת על מנת לתת מענה לצרכים של הכדורסל הישראלי".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il