אושרה התב"ע לנגוהות

ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי הודה לרה"מ נתניהו והשר ליברמן. "גם בשמאל הציוני מבינים כי ישיבתנו כאן מחזקת את ביטחון ישראל".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשע"ח

אושרה התב"ע לנגוהות    -ערוץ 7
היישוב נגוהות
צילום: דוברות מועצת הר חברון

מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי אישרה הבוקר (רביעי) את התב''ע של היישוב נגוהות במועצה האזורית הר חברון.

התב"ע כוללת אישור של 45 בתים קימיים ותוספת בניה של 57 בתים חדשים שבנייתם תחל כבר בשבועות הקרובים.

ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי מסר, ''אנו מודים לראש הממשלה ושר הביטחון, זהו צעד חשוב ומבורך תחת הנהגתו של ראש הממשלה נתניהו הממשיך את מורשתו של מנחם בגין שהעביר החלטת ממשלה בשנת 81 על הקמת 'נגוהות' עם 250 יחידות דיור''.

מועצת התכנון העליונה אישרה הבוקר גם בניית שכונות נוספות בהר חברון. ביישוב טנא עומרים אושרו 135 יחידות דיור, ביישוב כרמל אושרו 42 יחידות דיור ובמעלה חבר אושרה השלמת שכונה ל-24 יחידות דיור.

"בשנים האחרונות אנו פועלים בעזרת שרי הממשלה לבנות ולפתח את יישובי הר חברון כגוש התיישבותי חזק ומבוסס השומר על אלפי דונמים ריקים של אדמות מדינה ומהווה חיץ ביטחוני ששומר על דרומה של ישראל", אמר ראש המועצה דמרי.

''הישוב נגוהות הוא היישוב השני בהר חברון שמקבל תב"ע בשנתיים האחרונות לאחר שסנסנה אושרה ובניית השכונה בה הולכת ונשלמת", סיפר. ''אנו לא עוצרים ופנינו לדיון הבא בוועדה עם מאות יחידות דיור שממתינות לאישורה.

"גם בשמאל הציוני מבינים כי ישיבתנו כאן היא חיזוק וביטחון לאזרחי ישראל ולחבל הדרומי בדיוק כמו כל מקום אחר במדינתו הנצחית של העם היהודי", הדגיש דמרי. ''תודתי לשותפים הרבים בממשלה ובכנסת, במחלקות המועצה, באמנה, בהנהגת היישוב נגוהות ובחטיבה להתיישבות".