מחיר האלימות: קנס להפועל ת"א

אלימות אוהדי הפועל ת"א במשחק אמש מול מכבי אשדוד כלפי צלמי ערוץ הספורט, הביאה לקנס כספי ושורת צעדים נגד המועדון התל אביבי

נרי וייס - ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשע"ח

יראו את הפלייאוף בטלוויזיה? אוהדי הפועל הערב
יראו את הפלייאוף בטלוויזיה? אוהדי הפועל הערב
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

מנהלת ליגת העל שבכדורסל הודיעה לפני זמן קצר (רביעי) על שורת צעדים כנגד מועדון הכדורסל של הפועל ת"א. הצעדים שהודיעו עליהם במנהלת הליגה מגיעים לאחר התפרעות חוזרת ונשנית של האוהדים התל אביבים כלפי הגוף המשדר, ערוץ הספורט בשבועות האחרונים.

אמש היה זה הקש ששבר את גב הגמל, כשצלמי ערוץ הספורט שנכחו וצילמו את המשחק הראשון בסדרת רבע גמר הפלייאוף בין מכבי אשדוד להפועל ת"א, ספגו יריקות וקללות מקרב אוהדי האדומים. אירוע האלימות המביש גרם לשידור המשחק מזווית שאינה ראויה לשידור, ובערוץ הספורט איימו מיד לאחר מכן כי לא ישדרו עוד את משחקי האדומים אם התנהגות האוהדים כלפיהם לא תיפסק תכף ומייד.

זו אינה הפעם הראשונה בה האוהדים התל אביבים תוקפים בצורה מילולית ופיזית את עובדי הגוף המשדר, וכעת במנהלת הליגה מתחילים לעשות סוף לתופעה הנוראית.

מעבר לקנס הכספי אותו הטילו על המועדון התל אביבי על סך 10,000 שקלים, הודיעו במנהלת הליגה כי מעתה במשחקי האדומים יוצבו בצמוד לעובדי הגוף המשדר צוות אבטחה מיוחד שעלותו תקוזז מתוך חשבון המועדון התל אביבי וכן תדרוש מהיריבה שממול, מכבי אשדוד להעמיד צוות אבטחה מטעמה במשחק השלישי ביניהן בסדרה ולחצוץ בין העובדים של ערוץ הספורט לאוהדים התל אביבים על ידי מכירת מספר מועט של כרטיסים והשארת מרחק ביניהם של 10 מטרים.

בהודעת המנהלת נכתב כי "בהמשך לאלימות של קומץ אוהדי הפועל ת"א נגד עובדי ערוץ הספורט במשחקים והאחרונים ובפרט במשחק הפלייאוף שהתקיים אתמול באשדוד, נקבעו מספר צעדים והחלטות".

"ע"פ תקנון מנהלת הליגה, למנהלת סמכות להטלת היטל כספי בנושאים של פגיעה בהתקשרויות ליגת העל עם גופי שידור ופגיעה בתדמית הליגה. לאור העובדה כי לאחרונה נפגע הערוץ המשדר פעמיים מהתנהלות האוהדים יוטל על הקבוצה היטל בסך של 10,000 ₪". לדברי המנהלת, "המנהלת לא תעבור בשתיקה על פגיעה בעובדים בענף הכדורסל אשר מגיעים למקום עבודתם וחוזרים לביתם מאוימים ופגועים".

כמו כן נכתב בהודעת המנהלת כי "בהתאם לחובת המנהלת וכל הקבוצות להסכמים מול הערוצים המשדרים ונותני החסות של הליגה, הקבוצות וכן לטובת הקהל הרחב בבית אנו מחויבים לשדר את כל משחקי הפלייאוף. בעקבות הודעת הערוץ כי לא יישלח צוות צילום למשחק הבית הקרוב בתנאים הנוכחיים, מנהלת הליגה תשכור צוות אבטחה מיוחד, אשר ימותג בבגדי מנהלת הליגה, עלות צוות האבטחה המיוחד יקוזז מחשבון הקבוצה במנהלת".

"במקביל המנהלת תדרוש מקבוצת מכבי אשדוד באר טוביה, כי במשחק הבית הבא ביום שבת, תיצור חציצה של כ-10 מטר בין אוהדי הפועל לצוות ערוץ הספורט על כל המשתמע מכך וכן לדאוג לעשרה אנשי אבטחה שישמרו על צוות ערוץ הספורט".

לסיום אמרו במנהלת הליגה, כי "במנהלת מודעים לכך שמדובר במיעוט קטן של אוהדים מתוך אלפי אוהדים של הפועל ת"א שמגיעים לעודד ולתמוך בקבוצה. חבל לנו שאותו מיעוט פוגע בקבוצה, בתדמיתה ובתדמית הכדורסל".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il