בקיאים בש"ס אך לא מכירים את התנ"ך

תוכנית "התנ"ך היומי" מאפשרת לאנשים רבים להקיף את לימוד התנ"ך בבהירות ובשיטתיות.

תגיות: ש"ס תורה תנ"ך
ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשע"ח

בקיאים בש"ס אך לא מכירים את התנ"ך-ערוץ 7
התנ״ך היומי
צילום: דוברות

התנ"ך הוא יסוד קיומנו כעם, הספר הקדוש ביותר בעולם היהודי, אך למרבה הצער לא תפס את מקומו הראוי בקרב חלקים נרחבים מאיתנו.

תוכנית "התנ"ך היומי" מבקשת למצוא את הנוסחה המתאימה ללימוד מתמיד ורציף, ובכך לאפשר לאנשים רבים להקיף את לימוד התנ"ך בבהירות ובשיטתיות. חלוקה מסודרת ללימוד יומי מקלה על הלומד ללמוד בקביעות. כך נעשה ב”דף היומי” בגמרא שכבש את העולם, וכך גם ב"רמב"ם היומי" וב"פרק היומי" במשנה.

תוכנית זו מתיימרת להפגיש את הלומד באופן בלתי אמצעי עם התנ"ך, באמצעות חוברות שיופצו ברחבי הארץ אחת לתקופה, ואפליקציה ללימוד דרך הסמארטפון. כמו כן, יוקם אתר אינטרנטי שיאחד את ציבור הלומדים מכל רחבי הארץ, על ידי תמונות מהשטח, חידונים נושאי פרסים ועדכונים על החומר הנלמד.

הלימוד כולל את הפרק היומי, ביאור קצר בצידו, וקטע העשרה קצר בסופו. באמצעות תוכנית זו, יוכלו הלומדים להקיף את התנ"ך על ידי לימוד פרק ביום. הלימוד דורש מספר דקות ביום, ומקנה שליטה ובקיאות בתנ"ך.

אלקנה פרידמן, חתן התנ"ך העולמי לשנת תשע"ו, ממייסדי התוכנית, אמר כי "לימוד התנ"ך הוא אבן יסוד בחייו של כל יהודי שומר תורה ומצוות. ''זה אבסורד שתלמידי חכמים ובני ישיבות הבקיאים בש"ס ופוסקים, לא מכירים פסוקים בתנ"ך. תוכנית 'התנ"ך היומי' היא הפיתרון המושלם, לדעתי, לחלל שנפער בלימודי התנ"ך".

התוכנית מוקדשת לזכרו של הנער יהושפט יחזקאל אמיתי ז"ל מהישוב יצהר שבשומרון. יהושפט התמודד בגבורה עם מחלת הסרטן במשך כשנתיים וחצי. הוא אהב את התנ"ך בכל מאודו ואף השתתף בחידוני תנ"ך. משפחתו וחבריו מישיבת ‘בני צבי’, בחרו להנציחו בדרך שכה תואמת את אופיו המיוחד.

תוכנית "התנ"ך היומי" ממלאת את החוסר שהיה עד כה בלימוד התנ"ך. כעת, לימוד התנ"ך נהיה אטרקטיבי ואפשרי. לתרומה: http://tanach.vp4.me/tanachyomi