הצצה לסרטון שיחגוג את ישראל במנהטןAVS

הקונסוליה של ישראל בניו יורק ומשרד התרבות והספורט מקיימים אירוע ראשון מסוגו לרגל חגיגות 70 שנה למדינת ישראל.

האירוע אשר יהיה פתוח לקהל הרחב יתקיים בערב ה-3 ביוני בכיכר הטיימס במנהטן (Times Square).

במסגרת האירוע, החל מהשעה 8 בערב (שעון ניו יורק), כיכר הטיימס בניו יורק תצבע כחול לבן ותהפוך למסיבה הישראלית הגדולה ביותר בעולם.

על מסכי הענק יוקרנו קטעי וידאו וקול המציגים את ההיסטוריה של מדינת ישראל, מורשת וחדשנות. המיצג הייחודי שאורכו כ- 4 דקות יוקרן על גבי המסכים לעיני מאות אלפי אנשים.

שרת התרבות והספורט מירי רגב מסרה "הפלא שקוראים לו ישראל יוקרן על מסכיו הענקיים של הטיימס סקוור במסגרת אירוע של פעם בשבעים שנה. הטיימס סקוור בניו יורק, אחד המקומות המרכזיים ביותר בעולם, הוא המקום הסואן, החדשני והראוי ביותר לשמש חלון ראווה מהפנט לפריצות הדרך הישראליות בכל התחומים''.

"אני גאה להיות חלק מאירוע היסטורי, חד פעמי אשר יתקיים בעיר ניו יורק", אומר דני דיין, הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק. "חגיגות 70 שנה למדינת ישראל יצוינו לראשונה בלב הפועם של העיר ניו יורק, 'טיימס סקוור'. לתושבי ניו יורק והסביבה מצפה הפתעה בסדר גודל שלא נראה כמותו מעולם. אני מזמין את כל תושבי ניו יורק באשר הם להיות חלק מהיסטוריה ולחגוג איתנו''.

כיכר הטיימס בניו יורק ממוקמת במפגש הרחובות 42 וברודווי וידועה בעולם הודות למסכי הפרסום הגדולים והנוצצים המכסים את הבניינים בכיכר. מיליוני איש פוקדים את הכיכר מדי יום. לתושבי ניו יורק מצפה הפתעה גדולה, היות ומסיבה בסדר גודל כזה מתקיימת אחת לשנה-בערב השנה האזרחית החדשה.