"משבר לאומי כבר אמרנו?"

"לא ייתכן שתיירות מרפא תהיה על חשבון היכולת של המחלקה לטפל בילדי ירושלים", כתבה ח"כ נחמיאס-ורבין לסגן שר הבריאות ליצמן.

ערוץ 7 , ט"ז בסיון תשע"ח

איילת נחמיאס ורבין
איילת נחמיאס ורבין
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בעקבות הירידה בכמות המטופלים במחלקת ההמטו-אונקולוגית בבית החולים הדסה בירושלים, פנתה חברת הכנסת איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני), אל סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן.

נחמיאס-ורבין שליוותה את ילדי המחלקה במאבקם, כתבה אל ליצמן נחרצות: "לא ייתכן שתיירות מרפא תהיה על חשבון היכולת של המחלקה לטפל בילדי ירושלים".

ח"כ נחמיאס ורבין מציינת כי "לגבי הנתונים ביחס לתיירות המרפא של השתלת מח העצם בילדים, יש חוסר בהירות רבה ומהקלטות הצוות עולה כי לא כל האמת נאמרת בעניין זה".

בהמשך מכתבה היא מוסיפה שההשלכות לא יהיו רק על הילדים בירושלים, אלא גם על ילדים חולים בשאר רחבי הארץ. "משבר לאומי כבר אמרנו? שהרי יש גבול עד מתי שניידר יוכל לשאת את העלייה הדרמתית בפעילותו. ההשלכות הן בלתי נסבלות ומחייבות את ההתערבות שלך ושל המנכ"ל בחשיבה דחופה מחוץ לקופסא".

פורום 'הורים למען בריאות ילדנו' מברך על מכתבה של נחמיאס ורבין. "העומס והתורים זה לא גזירה משמים" – אומרים בארגון. "ממערכת הבריאות בישראל נהנים פלסטינים ותיירים רבים - ומי שמשלם את המחיר זה אנחנו משלמי המיסים, שמקבלים מערכת בריאות חולה וקורסת. הגיע הזמן להחזיר את מערכת הבריאות לאזרחים".

כזכור, פורום 'הורים למען בריאות ילדנו' הוקם על ידי הורים לילדים שחלו במחלת הסרטן, בשיתוף עם ארגון 'לביא'. הפורום הוקם בעקבות חוויותיהם של ההורים ממערכת הבריאות בישראל, ההמתנה הממושכת לטיפולים והעדפת בתי החולים לטיפול באזרחים זרים על פני ישראלים.

"אנו הורים לילדים שחוו על בשרם את מחלת הסרטן הארורה", נכתב בדף הפייסבוק של הפורום, "יוצאים במאבק נגד התיעדוף שמקבלים חולים פלסטינאים על פני ילדים ישראלים, הילדים שלנו... פעמים רבות נאלצנו לפנות מיטות אשפוז או לנדוד לבית חולים אחר, רחוק ממקום מגורינו. התופעה רק הולכת ומחריפה".